Sendika

Genel Sağlık-İş Başkanı Uğur: “Bölgede Afetin İzi İlk Günkü Gibi”

Genel Sağlık-İş Sendikası, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında depremin ağır yıkıma uğrattığı illerde saha çalışması gerçekleştirdi.

Adıyaman’daki çalışmalarını Cumhuriyet’e değerlendiren Genel Sağlık-İş Başkanı Derya Uğur, bölgede afetin izlerinin ilk günkü gibi olduğuna vurgu yaptı. Derya Uğur, “Burada bazı binaların enkazı kaldırılmış, bazıları ise harap vaziyette. Ama insanlar halen konteynerlerde yaşam mücadelesi veriyor” ifadelerini kullandı.

Uğur, iktidar cephesinden 1 yıl içerisinde yurttaşların barınacağı konutların yapılacağı sözü verildiğini anımsatarak; “Afetin izleri ilk günkü gibi. Hiçbir adım atılmamış. Ama bir değişiklik olmuş. Kaldırılan enkazların olduğu bazı alanlar paravanla kapatılarak TOKİ inşaatı görüntüsü verilmiş. Arkasında inşaat başlanmayan, temeli atılmayan o boşluklar makyajlanarak TOKİ inşaatı süsü verilmiş” dedi.

Genel Başkan Uğur, “Şu anda Adıyaman Kadın Doğum Hastanesi, görev yapamaz halde. 400 yataklı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi de kadın doğuma verildiği için yeterli sağlık hizmeti verilemiyor. Çoğu klinik tek hekimle sağlık hizmeti üretiyor” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu