Sendika

Genç Sağlık Sendikasından Eylem Kararı! “En Düşük Memur Maaşı Yoksulluk Sınırı Üzerine Çıkarılmalıdır”

Memurlar 15 Temmuz’da toplu sözleşme ve enflasyon farkından kaynaklanan yüzde 17,55’lik zamma ek olarak seyyanen 8 bin 77 lira zamlı maaş alacaklar. Buna göre en düşük memur maaşı temmuzda 22 bin 17 TL’ye çıkacak.

Açıklanan rakamların ardından Genel Merkez Yönetim Kurulunca toplantı kararı alan Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman KAYA, toplantı sonrası açıklamada bulunarak en düşük memur maaşının yoksulluk sınırı seviyesine artırılmasını ifade etti.

81 il’de ortak basın açıklaması düzenleyeceklerini ifade eden KAYA, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genel Merkez Yönetim Kurulumuz bugün saat 13.00’da memur maaş zamlarını değerlendirmek için toplanmış olup;

Mevcut maaş zammının günümüz koşullarında yeterli olmadığı, en düşük memur maaşının yoksulluk sınırı (33.789₺) üstünde bir tutar olarak belirlenmesi gerektiği kanaatine varmış olup; 81 ilimizde konu ile alakalı eş zamanlı basın açıklaması yapma kararı almış bulunmaktadır.

“Memurlarımızın hak ettiği mali kazanımlara ulaşması için çalışmalarımız devam edecek”

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet YILMAZ’dan memur maaş zamlarını görüşmek üzere randevu talep edilmiş ve Mecliste bulunan Sağlık Komisyonu üyesi Milletvekilleri ile iletişime geçilmeye başlanmıştır. Memurlarımızın hak ettiği mali kazanımlara ulaşması için çalışmalarımız devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat