Sendika

Genç Sağlık Sendikası, Sendika Üye Sayıları Belirleme Toplantısına Damga Vurdu

Genç Sağlık Sendikası, İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen Sendika Üye Sayıları Belirleme Toplantısına damga vurdu.

Genç Sağlık Sendikası, İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan 2024 yılı Sendika Üye Sayıları Belirleme Toplantısına damga vurdu.

Bursa İl Sağlık Müdürü Orkun Yıldırım başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen Sendika Üye Sayıları Belirleme Toplantısına Genç Sağlık Sendikasından İl Başkanı Burhan Kılıç ve İl Başkan Yardımcılarından Mehmet Emin Akçiçek katıldı.

Genç Sağlık Sendikası, geçtiğimiz seneki sayıma bakıldığında bu sene resmi olarak yüzde 176 büyüme gerçekleştirdi. Bursa İl Başkanı Kılıç, açıklamasında; “Sağlık çalışanlarının yıllarca özlediği, beklediği siyasetsiz ve sosyal sendikacılığı tüm meslektaşlarımıza ispatlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Genel Başkanımız Osman KAYA’nın öncülüğünde sadece bir buçuk yıl önce çıkmış olduğumuz hak arama mücadelesinde Bursa’da yüzde 176 üye artışımız bugün resmi olarak ispatlanmış oldu. Ülkemiz genelinde tüm sağlık kurumlarında benzer rekor büyüme oranlarına ulaştık. Kısa sürede yüzlerce hukuki zafere, onlarca basın açıklaması ve eyleme, hiçbir sendikanın yapamadığı sayısız sosyal etkinliğe imza atarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının beklediği sendikayı dizayn etmiş olduk. Birçok sendika üye sayılarında önemli kayıplar yaşarken Genç Sağlık Sendikamıza gösterilen rağbet ve teveccühü karşılıksız bırakmayacağız. Hukuki gücümüz ve sosyal sendikacılık anlayışımızla fark yaratmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat