Tokat'ta Faaliyeti Durdurulan Özel Hastane'nin Soruşturması Tamamlandı

Tokat’ta Faaliyeti Durdurulan Özel Hastane’nin Soruşturması Tamamlandı

T.C. Sağlık Bakanlığı, Tokat’ta bir hastanın şiddete maruz kaldığı özel hastaneyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını ve sorumlulara gerekli işlemlerin yapıldığını belirterek, bahsi geçen özel hastanenin 28 Kasım 2022 tarihi itibarıyla hizmet vermeye devam etmesine müsaade edildiği belirtildi.

Bakanlık tarafınca yapılan açıklamalar neticesinde, 19 Kasım‘da sosyal medyada yayımlanan ve Tokat’ta bir özel hastanenin yoğun bakım servisinde çekildiği tespit edilen görüntüler üzerine inceleme başlatıldığı, ardından hastanenin faaliyetinin geçici olarak durdurulduğu hatırlatıldı.

tokat'ta faaliyeti durdurulan özel hastane'nin soruşturması tamamlandı

Özel Hastanede’ki Sağlık Personeline 3 Yıl Meslekten Uzaklaştırma, Tekar Eğitim Şartı ve Yoğun Bakımda Çalışma Yasağı

Sağlık Meslekleri Kurulu‘na intikal eden idari soruşturma dosyasının karara bağlandığı ve uygunsuz davranış gösteren sağlık personelinden birinin 3 yıl meslekten uzaklaştırıldığı, süre sonunda göreve dönebilmesi adına da 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma ve yoğun bakım dışında açık serviste çalışabilme şartı getirildiği belirtilen açıklamada, şu cümleler aktarıldı;

Bu kararın, geçerli mevzuat çerçevesinde Sağlık Meslekleri Kurulu tarafından verilmesi mümkün en ağır yaptırım olduğu bilinmelidir. Kurulun aldığı bu karar, sadece meslek icrası yönüyle ilgili olup, adli süreçten bağımsızdır. Diğerinin ise 6 aylık mesleki eğitimden sonra yoğun bakım dışında görevlendirilmesine karar verilmiştir.

Sağlık Bakanlığı soruşturmayı yürütürken, başta yoğun bakım hizmetleri olmak üzere, söz konusu hastanedeki tüm süreçleri inceleyip denetlemiştir. İncelemeler sonucunda sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Hastanenin 28 Kasım 2022 tarihi itibarıyla hizmet vermeye devam etmesine müsaade edilmiştir.

Tokat’ta Faaliyeti Durdurulan Özel Hastane’nin Soruşturması Tamamlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir