Gündem

Erzurum’da Sağlık Çalışanlarına Moral Etkinliği

Etkinlikte sağlık meslek mensupları için bestelenen şarkı da ilk dinleyenlerin beğenisi topladı. Tüm Sağlık Sektörü Çalışanları Derneği etkinliği sağlıkta şiddet olayına dikkat çekmek için etkinliği düzenledi. Bu kapsamda özel bie mekanda nostaljik parçalar çalındı, sağlık meslek mensupları için bestelenen şarkı da ilk defa sağlık personellerine dinletildi. Sağlık meslek mensupları gönüllerince eğlenerek hoş vakit geçirdiler.

Erzurum’da Moral Etkinliği

Dernek Başkanı İlhan Şen, sağlık emekçilerinin kıymetinin her zaman bilinmesi gerektiğini belirterek: “Elazığ sağlık il müdürlüğü bünyesinde 6 bin 300, Fırat Üniversitesi bünyesinde 2 bin 800, özel hastaneler bünyesinde bin 100 sağlık çalışanı mevcuttur. Toplam Elazığ ilimizde ise 10 bin 200 sağlık çalışanı vardır.

Türkiye genelinde ise bu rakam bir buçuk milyondur. Böyle büyük bir ailenin mensupları olan sağlık işçisinden hekimine kadar sağlık sisteminin olmazsa olmazı olan bizler neden hep mağdur oluyoruz. Pandemi döneminde korona virüs ile savaşan ve şehitler verirken bunlara rağmen sık sık şiddete maruz kalıyoruz. İnşallah bundan sonra bu tür durumlar ülkemizde olmaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu