Gündem

Engin Akyürek Ve İrem Helvacıoğlu Kaçış Dizisi İçin Bakın Neler Söyledi! İlk Gösterim Yapıldı

Bilindiği gibi dijital platformlara en son el atan kurum Walt Disney oldu. Disney Plus adlı kanal 14 Haziran’da yayına girmeye hazırlanıyor. Bu kanalın açılışında da bir Türk dizisi yer alacak. Uzun süredir hazırlıkları devam eden Kaçış dizisinin hikâyesi oldukça ilginç ve dizinin başrol oyuncusu Engin Akyürek’e ait. Sektörden çok önemli isimlerin ve dizi oyuncularının katıldığı ilk ön gösterimi oldukça kalabalık geçen dizinin açılışında Akyürek ve diğer başrol oyuncusu İrem Helvacıoğlu oldukça gururlu ve mutlu görünüyordu. Hikâyesi Ortadoğu’da bir Ezidi köyünde geçen dizi şu an en çok merak edilen Türk yapımları arasında bulunuyor.

 

Teknik Kadro ve Oyuncular

 

Kaçış pek çok ilki yansıtan bir dizi. Öncelikle Disney Plus’ın ilk Türk dizisi. Daha sonra Disney Plus bu diziyle ilk defa yayın hayatına giriyor. Ayrıca Engin Akyürek hikâyesini yazdığı ilk dizidir. Kaçış’ın senaryosu ise Ali Doğançay’a emanet. Yönetmen ise Yağız Alp Akaydın. Dizi Same Film ve 03 Medya olmak üzere iki yapım şirketinin ortak hikâyesi olacak. Kaçış’ın ön gösterimi eski Likör Fabrikası’nda yapıldı. Levent Ülgen, Aras Aydın, Leyla Tan ve Onur Bay da dizide yer alıyor ve ön gösterimde hazır bulundular. Ayrıca Melis Birkan ve Deniz Baysal gibi isimler de açılışta yer aldı. İlk gösterim çok beğenildi ve dizi uzun süre alkış aldı.

engin akyürek ve i̇rem helvacıoğlu kaçış dizisi i̇çin bakın neler söyledi! i̇lk gösterim yapıldı

Kaçış Dizisi Neyi Anlatıyor?

 

Hikâyesini de yazdığı Kaçış dizisinin başrol oyuncusu Engin Akyürek dizide bir savaş fotoğrafçısını canlandırıyor. Savaş fotoğrafçısı Mehmet ve gazeteci bir grup Ortadoğu’da bir Ezidi köyünde araştırma yapmak istiyor. Ancak kısa bir süre içerisinde radikal dinci bir terör örgütünün elinde esir kalıyorlar. Bu esaret sırasında gazetecilerin yaşadığı değişimleri ve sıkıntıları anlatan dizi hem geçtiği yer hem de insanların değişen hallerini anlatması açısından oldukça ilginç. Ortadoğu’da yaşanan drama farklı bir bakış açısı sunmak gibi iddialı bir amaçla yola çıkan dizi çok merak ediliyor. Bu tarz dizileri seven ve farklı bir yapım izlemek isteyenler 14 Haziran’ı iple çekiyor.

engin akyürek ve i̇rem helvacıoğlu kaçış dizisi i̇çin bakın neler söyledi! i̇lk gösterim yapıldı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu