Gündem

Emeklilerin Bayram İkramiyesi Ne Zaman Hesaplara Yatacak! İkramiye Tutarları Belli Oldu

Bayram ve Kurban Bayramı’nda yılda iki kez verilen ikramiyeler, bayram yaklaştıkça bir kez daha merak konusu oluyor. Geçen yıldan bu yana 1.100 TL emekli ikramiyesi ödendi. Son olarak Ramazan Bayramında emekli ikramiyesi 1.100 lira olarak açıklandı. Henüz resmi olarak açıklanmayan emeklilik ikramiyelerinin de önceki bayram ikramiyesi ödemelerinde olduğu gibi tatilden bir hafta önce hesaplara yatırılması bekleniyor. Tatil yaklaştıkça emekliler için önemli bir ek gelir olan emeklilik ikramiyeleri araştırılmaya başlandı. Emeklilik tatil ikramiyesi için bir tarih belirlenmedi, ancak Kurban Bayramı’ndan bir hafta önce ödenmesi düşünülüyor.

 

Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak!

 

Resmi olarak açıklanmayan emekli ikramiyelerinin de tıpkı önceki bayram ikramiyesi ödemelerinde olduğu gibi tatilden bir hafta önce hesaplara yatırılması bekleniyor. Emekli ikramiyesi geçen yıldan bu yana 1.100 TL olarak belirlendi.

emeklilerin bayram i̇kramiyesi ne zaman hesaplara yatacak! i̇kramiye tutarları belli oldu

Geçtiğimiz aylarda kutlanan Ramazan Bayramı’nda bayram ikramiyesi 1.100 lira olarak hesaba yatırıldı. Kurban Bayramı için emeklilik ikramiyesinde bir artış duyurusu yapılmadı, ancak bir zam yapılması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme tarihine ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak ikramiyenin Kurban Bayramı’ndan önce ödenmesi hedefleniyor. Ramazan Bayramında ödenen emekli ikramiyesi 1100 liradır. 2022 Kurban Bayramı emeklilik ikramiyesinin boyutu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

DİSK Tepki Gösterdi!

 

DİSK’ten yapılan açıklamada, “2018’den 2022’ye 4 yılda emekli ikramiyeleri sadece %10, resmi enflasyon %15, gıda enflasyonu %186 arttı. Aynı dönemde asgari ücret arttı. 1.603 TL’den 4.253 TL’ye, Öte yandan %10 arttı Emeklilik ikramiyeleri enflasyon tarafından ezildi diyorlar.

Öte yandan 2021 yılına göre ikramiyenin hem asgari ücrete göre düştüğüne hem de yüksek enflasyon nedeniyle eridiğine dikkat çeken DİSK, ikramiye miktarının 4000 500 TL olması gerektiğini açıkladı.

 

Bilgin Açıkladı!

 

Bilgin, “Tatil ikramiyesi 28 veya 29 Nisan’da emeklilikte 1.100 lira ödenecek. İki tatilin maliyeti 25 milyar lira. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu anki durumdan bahsediyorum” dedi. Bakan Bilgin, asgari ücretin enflasyona göre güncellenmesinin gündemde olmadığını belirterek, “Popülist taleplere kapılmamalıyız, gerçekçiyiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu