Gündem

Ekonomik Sıkıntılar Yaşayan Sağlık Çalışanı Ameliyathanede Kendini Asarak Yaşamına Son Verdi

Duvar’dan Cihan Başakçıoğlu’nun haberine göre ekonomik sıkıntılar nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan sağlık çalışanı Kılbıyık’ın psikolojik problemleri olduğu da iddia ediliyordu.

DEÜ Hastanesi çalışanlarının iddialarına göre hastane ameliyathanesinde çalışanların sayısı yaklaşık 180-200 kişiyi buluyor. Pencere dahi bulunmayan kapalı ortamda 8-12 saatlerini geçiren sağlık çalışanları, yılda iki kez psikolojik destek talep ettiklerini ancak bu taleplerinin karşılanmadığını da dile getirdi.

Hastanede görevli bir sağlık çalışanı, çalışma şartlarını şu şekilde anlattı:

“Ameliyathaneden dışarı çıkamıyoruz. Kapalı bir ortam. Girdiğin saatten çıktığın saate kadar dışarı çıkmak yok. Yemek aramız yarım saat. Ameliyathanedekiler dışarının nasıl olduğunu bilmez.

Orası kapalı bir kutu. 10 dakikada temizlik yapıp yeni vaka alıyorsun. Hemen temizleyip, hemen hastayı almak zorundasın. Temizlik personeli sayısı da az. Nöbetteyken kesinlikle alanını terk edemezsin. Girdiğin zaman çıkışı yok. Hastanenin ‘hapishanesi’ olarak geçer. Vakanın ne zaman geleceği belli olmaz. Bazen hiç vaka gelmez, bazen de dinlenmeye fırsatın bile olmaz”(Kaynak: Duvar – Cihan Başakçıoğlu)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat