Gündem

Edirne’de Hatırlatma Dozuna Yoğun Talep

Sağlık Bakanlığı korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını duyurdu. Edirneli vatandaşlar hatırlatma dozu randevularına yoğun talep gösteriyor.  Sistemin açılmasından sonra randevularda yoğunluklar yaşanıyor.

Sağlık Bakanlığı, korona virüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını geçtiğimiz günlerde tanımladı. Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız veya Alo 182 üzerinden randevu alan Edirneli vatandaşlar, aşılarını yaptırmak için hastanelere akın etti. Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar, aşağıdaki aşılardan diledikleri oluyorlar;

  • BioNTech,
  • Sinovac
  • Turkovac
edirne asi
edirne’de hatırlatma dozu yoğunluğu

Hatırlatma Dozu Uyarısı

Aşı yaptıran vatandaşlardan Mesut Şimdigüldü, “Kovid-19 virüsünden ancak bu aşı ile kurtulabiliriz. Annem, eşim ve çocuğumla birlikte gelip aşımızı olduk” ifadelerini kullanırken, Haluk Kurtçu da, “Kovid-19 nedeniyle birçok insan hayatını kaybetti, vatandaşlarımız aşı olursa çok iyi olur” açıklamasında bulundu. Hülya Eldar da vatandaşlara hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı için aşı olmalarını tavsiye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu