Gündem

Kadın Doktoru Darbetmesi Nedeniyle Ev Hapsi Verilmişti: Yeni Gelişme!

Edirne’de kadın doktoru darbettiği gerekçesiyle ev hapsiyle cezalandırılan zanlı Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli doktor B.Ö, iki gün önce dahiliye yoğun bakım servisinde vefat haberini verdiği hastanın oğlu V.K. tarafından darbedilmiş, “Beyaz kod” bildiriminden sonra şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Polis ekiplerinin yapmış olduğu ölçümde 1.30 promil alkollü olduğu ortaya çıkan zanlıya ev hapsi cezası verilmişti. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine V.K. tutuklandı.

“Sağlık çalışanları darp olayını protesto etti”

Sağlık çalışanları meslektaşlarının darbedilmesini protesto etti. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları alkışlarla olayı protesto etti, grup “Sağlıkta şiddete son” pankartı açtı. Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, konuya ilişkin adli ve idari sürecin takipçisi olduklarını belirtti. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemez olduğunu ifade eden Altun, “Sağlıkta şiddet hem toplum sağlığı hem de çalışan sağlığı için büyük bir tehdittir ve bununla mücadele edilmesi gereklidir.” diye konuştu.

“Üniversiteden kınama mesajı”

Trakya Üniversitesi yaşanan şiddet olayına dair kınama mesajı yayımladı. Darp olayı ve sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddetin kınandığının belirtildiği açıklamada, “Edirne’mizde ve güzel vatanımızın her bir köşesinde bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyor, sorumlunun en ağır şekilde cezalandırılmasını ve sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.” denildi. (AA)

Doktoru Darbeden Hasta Yakınının Cezası Belli Oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu