Gündem

Doktor Yediği Akşam Yemeğinden Sonra Yaşamını Yitirdi, Eşi Disney’e Dava Açtı

ABD’de ailesiyle Disney’de akşam yemeği yiyen bir kadın doktor, 45 dakika içinde yaşamını yitirdi. Kadın doktorun garsona defalarca yiyeceklerde alerjen olup olmadığını sorduğu öğrenildi.

ABD’de doktor Kanokporn Tangsuan, Florida’daki Disney parkında yediği akşam yemeğinden sonra aniden vefat etti. New York Üniversitesi’nde doktor olarak çalışan 42 yaşındaki Tangsuan, ekim ayında ailesiyle Raglan Road Irish Pub’da akşam yemeği yedi. Süt ürünlerine ve fıstığa alerjisi olan kadın, daha özenli olunacağı düşüncesiyle Disney’deki restoranı tercih etti. Eşi Jeffrey Piccolo, yemek siparişi verirken garsona defalarca yiyeceklerde alerjiye yol açacak içerik olup olmadığını sorduklarını, garsonun şefe de sorarak yemeklerde süt ürünü ve fıstık bulunmadığını söylediğini belirtti.

“Restorana 50 bin dolar tazminat talebi”

Eşinin yemekten hemen sonra alerjik reaksiyon göstererek öldüğünü belirten Piccolo, Tangsuan’ın yemek yedikten 45 dakika sonra nefes almakta zorlanıp yere yığıldığını söyledi. Hastanede ölen doktorun testlerinde süt ürünlerinden kaynaklı yüksek alerji tespit edildi. 

Restoranı ihmalkârlıkla suçlayan Piccolo, Disney’den 50 bin dolar tazminat talep ediyor. Aile, restoranın personelini alerji konusunda yeterince eğitmemekle suçluyor.  Restoran ise bazı yiyeceklerin gluten/alerjen içermediğini garanti edemediklerinin menüde özellikle belirtildiğini ifade ediyor. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu