SCÜ Dijital Dünya, Dijital Sağlık, Dijital Ebelik Kongresi

SCÜ Dijital Dünya, Dijital Sağlık, Dijital Ebelik Kongresi

Kongereye Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Sivas Vali Yardımcısı Selim Eser, SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Karaköy, SCÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Hayreddin Gezegen, Kongre Başkanı Doç. Dr. Büşra Cesur, dekanlar, müdürler, akademisyenler, idari personel ile bir çok üniversite öğrencisi katılım gösteriyor.

scü dijital dünya, dijital sağlık, dijital ebelik kongresi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanılan kongere devam ediyor. İlk konuşmayı yapan Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül “Gelişen teknoloji sağlık alanında yeni gelişme ve süreçlerin kapılarını aralıyor. Sağlık alanındaki gelişmeleri uluslararası boyutta konusunda uzman kişilerden destek alarak takip etmek son derece önemlidir. Önümüzdeki yıllarda yapay zekâ başta olmak üzere, sağlık alanındaki birçok inovasyon konuşulacağı bu kongrenin şehrimizde yapılıyor olmasından büyük memnuniyet duyuyorum.” diyerek kongreyi başlattı.

Başkan Vekilinden sonra konuşmayı ele alan Sivas Vali Yardımcısı Selim Eser gezegenimizin teknolojik olarak çağ atladığını ve yurdumuzda da bundan geri kalınmayacağını belirtti.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataseven “Son iki yılda yaşadığımız salgın süreci dünyayı ve ülkemizi büyük bir dijitalleşme furyasına yöneltti. Dijitalleşmenin etkilerini hala görüyoruz ve gün geçtikçe dijitale daha fazla entegre oluyoruz. SBF bünyesinde Dekanımız ve fakülte akademisyenlerimiz bu dijitalleşmeyi görerek üzerinde çalıştılar ve çalışmalarını bir kongreye döktüler. Ebelik Bölümümüz öncü oldu. İnsanlığa en faydalı olacak şekilde kongremizden çıktıları almayı diliyoruz.” diyerek ifadelerini dile getirdi.

En son konuşmayı yapan Kongre Başkanı Doç. Dr. Cesur, “Yavaş yavaş entegre olmak istediğimiz dijitalleşmeye salgın süreciyle beraber çok daha hızlı bir geçiş yaşadık. Salgın sürecinden önce yapmayı planladığımız ama salgın süreciyle birlikte gerçekleştiremediğimiz; detaylı hazırlık süreci üç yılı bulan multidisipliner kongremizle karşınızdayız.” dedi.

SCÜ Dijital Dünya, Dijital Sağlık, Dijital Ebelik Kongresi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir