Sendika

Antep’te Gündem Delege Seçimlerinde Yenilen Bürokratların Geleceği

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesine başkan adaylığını açıklayan SGG Başkan Yardımcısı Muhammed Öztekin ve beraberinde destek veren çok sayıda sağlık yöneticisinin sandıkta almış olduğu mağlubiyet Gaziantep sağlık camiasında çok konuşuluyor.

Sağlık Reformu Olası

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin delege seçimleri süresince pek çok sağlık yöneticisinin Muhammed Öztekin’e destek vermek üzere çalıştığı, seçim sürecinde asli görevlerini ertelediği ve pek çoğunun mesai saatlerin riayet etmediği iddia edilirken, Gaziantep’te sağlık idarecileri için bir revizyon dönemi yaşanması bekleniyor.

Sendika Bürokrasiden Küçük Değildir

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin olağan kurulu öncesi yapılan delege seçimleri bir kez daha sendika ve sendikacılığın bürokratik güç ve çalışmalarla alaşağı edilemediğini, sandıkta üyeler iradesini filhakika sendikacılardan yana gösterdiğini ortaya koydu.

Bürokratların Geleceği Aralık Yaklaşıyor

Öte yandan 2022 Aralık ayı içerisinde sözleşmesi bitecek olan sağlık yöneticilerinin asli işlerindeki çalışmaları, sorumlu oldukları sağlık kurumlarının mevcut ahvalde kalite ve standartlarının yeniden gözden geçirilmesi ve akıbetlerine bu kriterler eşliğinde karar verilmesi bekleniyor.

Personelin Seçmediği Sağlık Yöneticileri

Sağlık-Sen Gaziantep şubesinin delege seçimlerinde aday olan pek çok sağlık yöneticisinin üyeler tarafından verilen oylarda delege dahi seçilemediği, gelecekleri üyelerin iradesine bırakıldığında istenilen olamadığı görüldü. Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı’nın listesi ise bürokratik adaylardan oluşan listeye karşın büyük bir zaferle ayrıldı.

3 Yorum

  1. bu haberden bağımsız olarak sizi şiddetle kınıyorum. kurtuluş savaşında göstermiş olduğu büyük kahramanlıkla Gazi ünvenı alan şehrimzin adını başlığınızda Antep olarak belirtmeniz düşündürücü. lütfen Başlığınızı değiştirin.

      1. yanıtınız hiç tatmin etmedi. karakter sınırlaması diyorsunuz bu haberin karakter sayısı 42 bir alt haberin karakter sayısı 50… nasıl oluyor bu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat