Gündem

Çölyak Ve PKU Hastalarına Özel Mutfak Atölyesi Kuruldu

Çölyak ve PKU Hastaları İçin ‘Glütensiz Mutfak Atölyesi Kuruldu

Çölyak hastalığı ve PKU hakkında farkındalığı artırmak ve glütensiz tarifler önermek için Glütensiz Mutfak Atölyesi uygulaması başlatıldı.

Beslenme gruplarının faaliyetlerini sürdüren İzmit belediyesi, çölyak ve PKU hastalarına ücretsiz gıda paketleri sağladıktan sonra bu hastalıklara dikkat çekmek için “Glütensiz mutfak atölyesi” uygulamasını hayata geçirdi.” Bizler de sizler gibiyiz, yalnızca beslenmelerimiz farklı” adlı sloganıyla bu yola yelken açan İzmit Belediyesi, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği ile beraber yürütülen atölye çalışmasının ilkini Down Cafe’de hayata geçirdi.

Her ay düzenlenecek olan atölye çalışmasının ilk tarifi ise Glütensiz Greçka Salatası oldu. Hazırlanan Greçka Salatası, atölye çalışmasına katılan misafirlere takdim edildi. Salatanın tadına bakan misafirlerden olumlu yorumlar geldi. Glütensiz Mutfak atölyesinin hayata geçirdiği etkinlikte, Çölyak ve PKU Yaşam Derneği üyeleri tarafından yapılan ev yapımı glütensiz ürünleri sergilemek ve derneğe bağış toplamak için bir stant yer aldı.

Atölye çalışmasında yer alan Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, özel beslenme hassasiyetine sahip bireylere ve gruplara  yönelik çalışmaları destekleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekibine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu