Gündem

CHP’li Servet Ünsal: “Doktorlarımıza Sahip Çıkacağız”

Hekimler için hiçbir şey yapılmadığını, hekimlerin göz ardı edildiğini iddia eden Servet Ünsal,  sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini öngören kanun teklifi hakkında açıklamalarda bulundu. Ünsal, “İktidarın düşmanlığına, hoyratlığına rağmen doktorlarımıza sahip çıkacağız.” dedi.

Türkiye’de her bir aile hekiminin en az 3 bin 404 vatandaşa baktığını aktaran Ünsal, aile hekimlerinin muayene ettiği hasta sayısının ise 260 milyonu bulduğunu ifade etti. AK Parti’nin “Hasta yok müşteri var.” anlayışına sahip olduğunu öne süren Ünsal, “Aile hekimlerinin yükü her geçen gün artıyor.

 

Servet Ünsal: “Sağlıkta dönüşüm sağlıkta çöküşü getirdi”

Aile hekimleri saniyede 8, dakikada 491, 1 günde de 710 bin hastaya bakıyor. Bu aile hekimliğinin çok sıkıntıda olduğunu gösteriyor. Pandemide mücadelede en ön safta aile hekimleri vardı. Bu nedenle asli görevlerini yapamadılar. Tek adam sistemi ile getirilen sağlıkta dönüşüm sağlıkta çöküşü getirdi.” diye konuştu.

Türkiye İstatistik Kurumunu (TÜİK) “yalan makinesi” olarak niteleyen Ünsal, TÜİK’in enflasyon değerlerini iktidarın belirlediğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu