Gündem

CHP Grup Başkanvekili Özel: “Kanun Teklifinde Söz Verdikleri İyileştirmelerin Hiç Biri Yok”

“Hemşireler, sağlık emekçileri, eczacılar, veterinerler yok”

CHP Grup Başkanvekili Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İktidarın, daha olumlu düzenlemeler içeren yeni bir teklif hazırlamak üzere önceki düzenlemeyi çektiğini anlattı. Özel, “Söz verdikleri iyileştirmelerin hiçbiri yok. Hemşireler, sağlık emekçileri, eczacılar, veterinerler yok. Aralıkta doktorlara verilen sözden de geriye gidiş var. Uzman doktora yapılacak iyileştirmenin yarısını geri almışlar.” ifadelerini kullandı.

 

 “Sağlık emekçileri ondan alacaklıdır”

Özel, önceki düzenlemede diğer sağlık meslek gruplarına yönelik iyileştirmelerin, son dönemdeki enflasyon oranları da dikkate alınarak artırılması gerekirken bu yasa teklifinde düşük olduğunu savunarak, “Resmen Fahrettin Koca, kendi meslektaşlarını kandırdı, dolandırdı. Çünkü artık sanıyor ki pandemi geriledi, bundan sonra onlara o kadar ihtiyaç yok. Oysa ki sağlık sisteminde her bir sağlık emekçisine ayrı ayrı her gün, her an ihtiyaç var.” sözlerini sarf etti.

Özgür Özel, sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi ile meslektaşları eczacılara haksızlık yapıldığını söyledi. Türkiye’nin sağlık krizinin tam ortasında olduğunu öne süren Özel, “Bir dönem meselenin kritikliğinden ve ulusal bir birlikteliğe duyulan ihtiyaçtan Sayın Fahrettin Koca‘ya açılan kredi, tükenmiş, bitmiş, faizini doldurmuş, temerrüde düşmüştür. Koca, kamu vicdanında temerrüde düşmüştür. Sağlık emekçileri ondan alacaklıdır, vatandaş da hesap sormak için sandığı beklemektedir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu