featured

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Promosyon Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, mevcut personelinin promosyon ödemesi ile giyim yardımı hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve konuyla alakalı hukuki sürecin başlatıldığını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bakanlıkta görev yapan personellerin promosyon ödemeleri ve giyim yardımı ihalesiyle alakalı bir gazetede yayımlanan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, bakanlık merkez birimlerinde görev yapan 3 bin 661 personel için, komisyon marifetiyle 15 Haziran 2022-14 Haziran 2025 tarihlerini kapsayan 36 aylık dönem için maaş protokolü ihalesi yapıldığı, ihaleye katılan 6 bankadan 14 bin 520 lira ile en yüksek teklifi veren Türkiye Halk Bankası ile protokol imzalandığı bildirildi.

Tek seferde peşin olarak yapılacak promosyon ödemesi 25 Haziran 2022’de Türkiye Halk Bankası tarafından personelin kendi banka hesabına yatırıldığı belirten açıklamada, bakanlığın hesabına yatırılan herhangi bir tutarın olmadığı vurgulandı.

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılışına personelimizin katılımının zorunlu tutulması nasıl mümkün değilse promosyon sözleşmesine Millet Bahçesi açılış harcaması eklendiği ve memurlara ödenmesi gereken kişi başı tutarın düşürüldüğü iddiası da tamamen yalan, iftiradır.

Bakanlığımızca merkez ve taşra birimlerinde görevli 14 bin 693 kişiye giyim yardımı yapılmış olup bu kişiler içinde Bakan ve bakan yardımcılarının olduğu yönündeki iddialar da tamamen hayal ürünüdür.” ifadeleriyle açıklama yapıldı.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Promosyon Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir