Gündem

Çevre Sağlıkçılardan Sağlık Bakanına Çevre Günü Sitemi

Çevre Sağlıkçılar tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bilindiği üzere 5 Haziran günü 1972 yılından beri hem ülkemizde hem de dünyada Dünya Çevre Günü olarak kutlanır. Bu güzel ve anlamlı günü genelde Çevre ile ilgili herkes kendi tarafından kutlarken Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerleri hep bu kutlamanın dışarısında bırakılmış hatta yok sayılmıştır. Bu durumun son örneği 1966 yılından beri bakanlığın her alanında başarıyla mücadele veren, emrinde 3600 adet Çevre Sağlığı Teknisyeni ve Teknikeri çalıştıran ve bizim çalışmalarımızdan yakinen takip ve takdir ettiğini bildiğimiz Değerli Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından yayınlanan sosyal medya mesajı ile ortaya kondu.

çevre sağlıkçılardan sağlık bakanına çevre günü sitemi

 

Bu mesaja karşılık olarak Sağlık Bakanlığında 3600, Belediyelerde 300, Tarım ve Orman Bakanlığında 100 halen çalışan , 2000 emeklisi olan ve halen atama bekleyen 3300 Çevre Sağlığı Teknisyen ve Tekniker adına Çevre Sağlıkçılar Platformunun sosyal medyasından sitemkar bir açıklama paylaşıldı. Açıklama şöyle;

Sayın Bakanım @Fahrettin Koca bir gün gönülden ve büyük harflerle Çevre Sağlığı ne zaman diyeceksiniz? 5 Haziran günü demediniz, inşallah 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Gününde söylersiniz. Bir ümit bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu