Gündem

Temizlik Görevlisi Olarak Çalıştığı Hastanenin Tıp Fakültesini Kazandı

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Servisi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan Melisa Metin, çocukluk hayali olan doktorluk mesleğini çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazanarak gerçekleştirdi. Genç kızın şuan ki hedefi ise derslerinde başarı gösterip çalıştığı servise doktor olarak atanabilmek.

Melisa Metin, lise son sınıfa devam ederken KPSS’ye girdiğini ve sınavdan 80 puan aldığını, 6 Şubat depremlerinden önce Turgut Özal Tıp Merkezinin destek personeli alımına başvurduğunu ifade etti. Sınava hazırlık için gittiği dershanenin Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde ağır hasar aldığını ve kapatıldığını, sınava evde hazırlandığını belirten Metin, YKS’ye girdikten sonra Ağustos ayında Turgut Özal Tıp Merkezi’nde işe başladığını belirtti. Melisa Metin; “Üniversite sınavından sonra hastaneye gelip kayıtlarımı yaptırdım. İş için belgelerimi teslim ettim. Heyet raporumu da aynı şekilde teslim ettikten sonra ağustos ayında işbaşı yaptım. Salı günü beni aradılar, işten çağırdılar, ‘başlıyorsunuz’ diye. Cuma günü de üniversite yerleştirme sonuçlarım açıklandı. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığımı öğrendim. Çifte mutluluk yaşadım. Artık beraber yürütmeye çalışacağım. Şu anda hazırlık okuyorum. Beraber yürütüp kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum.” dedi.

Melisa, hastanede gece vardiyasında çalışarak hem okuyup hem çalışabileceğini söyleyerek; “Hocalarımız ‘Hem öğrencimizsin hem de personelimizsin’ diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Beni seviyorlar. Aslında güzel bir şey, temizlik personeli olarak çalışmayı seviyorum. Doktor olarak da çalışırım inşallah.” ifadelerine yer verdi.

“Bakan Koca’dan tebrik mesajı”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı aracılığıyla konuyla ilgili paylaşım yaptı. Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Servisinde temizlik görevlisi olarak çalışan Melisa, çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı. Hekimlik çocukluk hayaliydi. Başarısı için kutluyoruz. Aramızdaydın ama bu daha özel bir hoş geldin” (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat