Gündem

Bitlis Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, Hastalara Şifa Oluyor

Sağlık Hizmetleri Başkanı Burak Sayar ile Mutki ilçesine bağlı Yuvalıdam köyüne giden görevliler, hastaları evlerinde ziyaret  etti ve gerekli tıbbi hizmetin sağladı.

Evde sağlık hizmeti ile hastaların ev konforunda hizmet almaları amaçlanmaktadır. Bitlis merkez ve ilçelerde yatağa bağımlı, kanser ve ileri evre kronik hastalar ile engellileri evlerinde ziyaret eden uzmanlar, vatandaşların tedavi ve raporlama işlemlerini de hızlı bir şekilde yapıyorlar. Gerekli görülen hastalara psikolojik ve sosyal rehabilitasyon desteği veriliyor, ihtiyaç halinde hastanelere nakil işlemleri en hızlı şekilde yapılıyor.

Bitlis ilimizdeki 8 hastanede görevli ekipler, sağlık hizmeti alan yaklaşık bin hastaya her ay 2 bin 500 civarında sağlık hizmeti veriyor.

Evde Sağlık Hizmetleri Çok Önemli

Açıklamada, şunlar ifade edildi: “Hastanemizde, evde sağlık ve palyatif bakım birimlerinin koordinasyonuyla, sadece evde sağlık hizmeti alan son dönem hastalar için özel tek kişilik odalar oluşturulmuştur. Bu odalarda yakınlarıyla kalan hastalarımıza, branş, evde sağlık ve yoğun bakım hekimlerimizle hizmet sunulmaktadır. Bu hastalarımıza medikal tedavinin yanında psikolojik ve manevi destek verilerek huzurlu şekilde tedavi almaları sağlanmaktadır.

İl Sağlık Müdürlüğümüz, il koordinatörlüğümüz ve mobil birimlerimizdeki bütün idareci ve ekiplerimiz, evde sağlık hizmeti alanların özel ve iki kat ilgiyi hak eden hastalar oldukları bilinciyle hizmet vermektedir. Çalışanlarımız, hasta ve yakınlarına yaşadıkları bu zor süreçte birer aile üyesi olarak yaklaşarak yüklerini olabildiğince hafifletmeyi amaçlamaktadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu