featured

Binali Yıldırım Geçirdiği Kaza Hakkında Açıklama Yaptı

Azerbaycan’da geçirdiği kaza sonrası gördüğü  tedavinin ardından hastaneden taburcu edilen Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım basın mensuplarına kaza anını ve tedavi sürecini anlattı.

Binali Yıldırım, Azerbaycan’da geçirdiği trafik kazası nedeniyle tedavi gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden taburcu oldu.

Kaza anında yaşadıklarından bahseden Binali Yıldırım , “Birkaç takla attık. Ağır bir kaza geçirdik. Hamdolsun. Rabbimize şükrediyoruz. Kazanın boyutuna göre elde ettiğimiz sonuç Rabbim korudu. Milletimizin duası, eşimizin dostumuzun duası bizim bu kazadan yaralarla sağ çıkmamıza vesile oldu. Kaza sonucu başımda cerrahi müdahale gerektiren bir kesim ameliyat edildi 2 sefer. Ayrıca köprücük kemiği iman tahtasından ayrılmış idi. Bu da bir operasyonla düzeltildi. İki kaburga kırığım var. Kaburga kırıklarına yönelik herhangi bir işlem yapılamıyor. Bunlar da zaman içerisinde iyileşecek. Vücudun çeşitli yerlerinde ezikler var. Bunlar da zaman içerisinde toplanacak” dedi.

Yaşadığı korkunç kazaya dair ilk müdahalelerin Azerbaycan’da yapıldığını aktaran Yıldırım, “Kaza mahalinden sür’atle helikopterle hastaneye getirildik. O sürede Cumhurbaşkanımızın doktorları refakat etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Azerbaycan’da ilk müdahaleler yapıldıktan sonra ambulans uçakla memleketimize geldik. Burada daha detaylı tedavilere devam ettik” ifadeleriyle açıkladı.

Tedavi sürecindeki desteklerinden ötürü teşekkürlerini ileten Binali Yıldırım, “Kazanın ilk olduğu andan itibaren çok yakın ilgi ve desteğini gördüğüm dost kardeş Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e teşekkür ediyorum. Kaza ile beraber her anımı, her tedavi safhasını büyük titizlikle takip eden, her gün birkaç sefer aramak suretiyle doktorlarımızdan rapor alan değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Çam Sakura yüz akımız olan şehir hastanelerinden biri.”

“Burada kısa sürede toparlanmamıza katkı sağlayan başta sağlık bakanımız Fahrettin Koca, Başhekimimiz Nurettin Yiğit hocamıza teşekkür ediyorum. Bir dizi ameliyat var. Çok insanın emeği var. Kafamdaki cerrahi müdahale ver yırtığın düzeltimse için alanında oldukça uzman Ömer Özkan hocamıza ve Perçin hanıma şükranlarımı sunuyorum. Köprücük kemiğinin yerine yerleştirilmesinde Mehmet Demirhan hocamıza ve ekibine de teşekkür etmek isterim. Tedavimiz sırasında birçok kimsenin desteği var. Hemşireler sağlık görevlileri, doktorlar, bütün sağlık ekibimize şükranlarımızı sunuyoruz. Özel teşekkürüm kazanın olduğu andan itibaren sür’atle Azerbaycan’a gelen, ailem, eşim Semiha hanıma, çocuklarıma, aileme de bu zor süreçte gösterdikleri destek ve dayanışmadan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Elhamdülillah iyiyiz. Bundan sonra tedavimiz evde devam edecek” diyerek kaza ve tedavi sürecini anlattı.

Binali Yıldırım Geçirdiği Kaza Hakkında Açıklama Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir