featured
Bartın Devlet Hastanesi 2023’te Tamamlanacak

Bartın Devlet Hastanesi 2023’te Tamamlanacak

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, inşaatın son durumu ve devam eden çalışmaları inceledi. Bartın Şiremişçavuş Mahallesi’nde inşaatı devam eden yeni 400 Yataklı Devlet Hastanesi hızla tamamlanmaya devam ediyor. Tunç “400 yataklı devlet hastanesi projede 400 yataklı ancak 575 yatağa göre çıkabilecek kapasitede ona göre alt yapısı yapılıyor. 575 yataklı diyebiliriz. Şehir hastanesi seviyesinde Bartın ve çevresine hizmet edecek çok modern büyük bir sağlık kompleksinin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.

Bartın Devlet Hastanesi

Hastane tamamlandığında 127 bin metrekarelik bir alana inşa edilmiş ve kapalı alanı 90 bin metrekare olacak.  Tunç, “138 tane polikliniği olacak hastane acil servisleriyle, kadın, çocuk ve yetişkin acil servisleri ayrı ayrı olacak şekilde inşa ediliyor. 66 tane yoğun bakım yatağı olacak. 24 tane ameliyathanesi olacak. Aynı anda 24 ameliyat bu hastanemizde olabilecek. 50’den fazla diyaliz ünitesi var. 730 araçlık kapalı otoparkı var.

Bartın’ın ve çevre illerimizden sevklerle gelebilecek hastalarımızın tedavilerinin ve ameliyatlarının yapılabileceği, helikopterle bile hasta naklinin yapılabileceği büyük bir sağlık kompleksinin şuanda inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah 2023 yılı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. Şu anda kaba inşaatı bitmek üzere. 3 blok olarak inşa ediliyor. İçeride de tesisat çalışmaları, elektrik, mekanik çalışmaları devam ediyor. Devlet Hastanesinin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere önceki sağlık bakanlarımıza, bugünkü Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, ilimizdeki yöneticilere ve müteahhit firmamızın çalışanlarına, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bartın Devlet Hastanesi 2023’te Tamamlanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir