Barınaktaki Hayvan Katliamına Dair Zanlıların İfadesine Ulaşıldı

Barınaktaki Hayvan Katliamına Dair Zanlıların İfadesine Ulaşıldı

Konya’da bir barınakta meydana gelen ve ortaya çıkan görüntülerin sosyal medyayı çalkalamasıyla yaşanan korkunç olayda çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanan Murat B. ile Sefa Ç’nin ifadelerine ulaşıldı.

Adı geçen barınakta sağlık teknisyeni olarak görevini idame ettirdiğini söyleyen Murat B. vermiş olduğu ifade doğrultusunda olayın yaşandığı günde barınakta bulunan hayvanlara parazit aşı ve ilaçlama uygulaması sırasında sosyal medyaya düşen görüntülerde başına kürekle vurdukları köpeğin kendisine saldırdığına dair açıklama yaptı.

Murat B, “Sefa Ç. içeriden getirilen köpeği tutmaya çalışıyordu. Fakat köpeği tutamadı. Köpek bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle bir kez vurdum. Sefa Ç. köpeği kontrol altına alsa da o panikle 2 kez daha köpeğin kafasına kürekle vurdum. Köpek şoka girdi. Daha sonra tıbbi müdahalesini yapıp kafesine gönderdim. Son durumundan haberim yok. Benim bu olayla ilgili 3 günlük sağlık raporum bulunuyor.” şeklinde ifade verdi.

O esnada köpeği tutan Sefa Ç. ise ifadesinde olayın yaşandığı barınakta 2 aydır görev aldığına işaret ederek “Köpekleri parazit ilaçlaması için ara koridora çıkardık. Köpek ilk önce Murat’a saldırdı. Bunun üzerine Murat kürekle bir tane vurdu. Köpek sendeledi. Ben de sendeledikten sonra aparat ile yakaladım. Yakaladıktan sonra Murat kürekle 2 kez daha köpeğe vurdu. Köpek baygınlık geçirdi. Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk.” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesine ait Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanların katledildiğine dair videonun gün yüzüne çıkması nedeniyle barınakta görev alan 2 zanlı gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Barınaktaki Hayvan Katliamına Dair Zanlıların İfadesine Ulaşıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 6 ay önce

    İnsan dediğin, melekle hayvan arasında bişey.. Yaptığı kötülüklerle yaratıklaşan insancıklara yazıklar olsun 😏

    Cevapla
  2. 6 ay önce

    İnsan dediğin, melekle hayvan arasında bi varlik. Yaptığı kötülüklerle yaratıklaşan insancıklara yazıklar olsun 😏

    Cevapla