Gündem

Bakan Özer’den Öğrencileri Sevindirecek Duyuru: Bu Yaz Tatilinden İtibaren Bu Uygulama Başlayacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer milyonlarca öğrenciyi sevindiren müjdeli  bir haberde bulundu! Vefa Lisesi İlber Ortaylı Kütüphanesi’nin açılış töreninde konuşan Bakan Özer, 17 Haziran’dan sonra ilk kez yaz ayında Türkiye genelinde kütüphanelerin açık kalacağının çağrısında bulundu.

AA’ya göre, Bakan Özer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak odak noktası olarak yapılması gerekten tek şey eğitimin kalitesi açısından sürekli iyileştirmek ve okullar arasındaki başarı farklılıklarını en aza indirmek olduğunu vurgulayarak, şunları dile getirdi: ‘’Eğitimdeki eşitsizliğin önüne geçerek hangi bölge olursa olsun konum y da sosyo-ekonomik durum ne olursa olsun öğrencilerimizin en kaliteli eğitimi alması için çalışmalıyız’’.

Bu nedenle erken çocukluk eğitimine erişimden okullar arasındaki fırsat farkını kademeli olarak azaltmaya kadar çok önemli birçok projemiz üzerinde çalışıyoruz.”

 

Bakan Özer: “Yaz Tatilinde Aktiflik Devam Edecek

Sadece 57 bin 108 sembolik kütüphane inşa etmediklerini vurgulayan Bakan Özer, “17 Haziran itibariyle okullarımız tatile girecek, öğrencilerimiz tatile gidecek. Bildiğiniz gibi bu yaz tatilinde öğrencilerimizi boş bırakmayacağız. Dört yaz okulunda öğrencilerimizle birlikteyiz. Bilim Yaz Okulu, Sanat Yaz Okulu, Matematik Yaz Okulu, İngilizce Yaz Okulu. Bu yaz, nereye gidilirse gidilsin, tüm öğrenciler okuldan ücretsiz yararlanacak. Bunun yanı sıra öğretmenlerimiz kendi seçtikleri illerdeki yaz okullarına aktif olarak katılabileceklerdir.” diye ifade etti.

 

Yaz Süresince Açık Kalacak

Okulların kapandığı 17 Haziran tarihinden itibaren ilk defa tatil süresince tüm kütüphaneler aktif olacak. Öğrencilerimiz 81 şehir ve 922 ilçede kütüphanemizi aktif olarak kullanacaklar. Kütüphaneyi öğrencilerin gerçekten değerli zaman geçirebilecekleri bir yere dönüştürmek, teması artırmak kitaplarla, dil ile Türkçe arasında güçlü bir bağ kurarak, tarihle, medeniyet bilinciyle ve farkındalıkla ilgili birçok sorunun çözülebileceğini göreceksiniz.”

Özer, kütüphaneyi okulun merkezi haline getirmek için çalıştığını belirterek, şunları kaydetti: “Bu kütüphaneler ve okullarla birlikte yaşayan bir insan hazinesi olan İlber Ortaylı gibi değerli hocaları öğrencilerle buluşturmak. Bakanlık olarak sizlere çok mütevazı bir katkı yapmaktan ve bu nişaneyi burada sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu