Gündem

Avusturya’da 2 Çocuk Gripten Dolayı Hayatını Kaybetti

Avusturya’da Kovid-19’un dışında solunum yolu rahatsızlıklarındaki artış sağlık sektöründe ciddi bir yoğunluğa yol açarken, Linz’de bir hastanede 2 çocuk gripten dolayı yaşamını yitirdi.

Ülkenin 3. büyük hastanesi olarak görülen Linz kentindeki Kepler Universitäts Klinkum’dan yapılan açıklama doğrultusunda, grip ve benzeri hastalıklar sebebiyle hastanenin doluluk oranında artış görüldüğü, kimi hastaların yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü bildirildi. Söz konusu açıklamada, Kovid-19’un haricinde grip ve RSV olarak isimlendirilen solunum yolu virüsü sebebiyle sağlık sisteminde ciddi bir yoğunluk yaşandığı aktarıldı.

Grip ve benzeri hastalıkların bazı çocuklarda ağır geçtiği hatta farklı hastalıkları tetikleyebildiğinden bahsedilen açıklamada, gripten dolayı 2 çocuğun yaşamını yitirdiğini, durumu kritik olan 2 çocuğun ise yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü belirtildi. Uzmanlar; anne babalara, çocuklara grip aşısı yaptırmaları önerisinde bulunurken, eczanelerde Kovid-19, influenza ve RSV virüsünü test eden üçlü test olanağı sunulmaya başlandı. (Kaynak: AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat