Gündem

Aşırı Sıcaklıklar Nedeniyle Hastanenin Soğutma Sistemleri Arızalandı

Osmaniye’de şehirde olumsuz etkilere yol açana aşırı yüksek sıcaklıklar, Osmaniye Devlet Hastanesi’ndeki soğutma sistemlerinin arızalanmasına neden oldu.Yüksek sıcaklık sebebiyle cadde ve sokaklar boş kalırken, dışarıda zaman geçirenler zorlu anlar yaşadılar. Son 2 gün boyunca devam eden aşırı sıcaklar, Osmaniye Devlet Hastanesi’nin soğutma sistemlerinde de sorunlara yol açtı.

İl Sağlık Müdürlüğü yayımladığı yazılı açıklamada,15 Ağustos günü gece saatlerinden itibaren yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle 900 yataklı Osmaniye Devlet Hastanemizin 5 adet ‘chiller’ soğutma sistemi arızaya girmiştir. Konu ile olarak müdürlüğümüz ve hastane yönetimimiz sabahın erken saatlerinden itibaren arızanın giderilmesi için süreci hastane teknik merkezinde ilgili soğutma cihazlarının il dışından gelen teknik servisi ile beraber takip etmektedir. Ayrıca hastanemizde bulunan 35 adet asansörün 30’u aktif olarak çalışmaktadır. Pasif durumda bulunan asansörlerin rutin bakım çalışmaları teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Sosyal medya platformlarında yer alan tüm asansörlerin çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

Öğle saatlerinde, Osmaniye İl Özel İdaresi binası önündeki termometre 40 derece sıcaklık ölçümü yaptı. Vatandaşların bir kısmı, sıcak havanın etkisiyle serinlemek için Karaçay Deresi’ne akın etti. (Kaynak:DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu