Gündem

Bunu da Gördük! Aşı Olmamak İçin Silikon Kol Taktırdı

İtalya’da aşı olmak isteyemeyen adamın Covid-19 aşı sertifikası alabilmek için silikon kol takıp aşı olmaya gittiği tespit edildi.

İtalya’nın kuzeybatısındaki Piyemonte yönetim bölgesine bağlı Biella’da 50’li yaşlarda bir kişi, Covid-19 aşısından kaçmak için ilginç bir yol denedi. Silikon kol kullanarak hastaneye aşı olmaya giden adam, sırası geldiğinde kolunu sıvadı. Ancak aşıyı yapacak olan hemşireyi kandıramadı.

Hemşire, adamın kolunu sıvadığında teninin “soğuk ve lastik” gibi olduğunu ifade edip ayrıca ten rengiyle kolunun da uyumsuz olduğunu fark ettiğini söyledi. Hemşireyi aşı yapması konusunda ikna etmeye çalışan adam hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla şikayette bulunuldu. Adamın diş hekimliği yaptığı ve Covid belgesi kuralları gereği işten uzaklaştırıldığı öğrenildi. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.

Piedmont Bölge Başkanı Albert Cirio ise söz konusu durumu, “bu kadar vahim olmasaydı gülünçlük sınırında olacak bir vaka” şeklinde nitelendirerek, “Salgın esnasında tüm toplumumuzun gösterdiği fedakarlık, insan hayatı, sosyal ve ekonomik maliyet açısından bu kabul edilemez” dedi.

Ülkede Ağustos’tan beri tren istasyonlarına, sinema salonlarına, restoranlara, spor salonlarına ve yüzme havuzlarına girmek için aşı, negatif test veya virüsü atlatmış olma kanıtını içeren “yeşil geçiş sertifikası” kullanılıyor. Ülkede pazartesiden itibaren söz konusu yerlere girişler sadece aşılanmış veya yakında zamanda Covid-19 geçirmiş kişilere verilen “süper yeşil geçiş sertifikası” ile mümkün olacak. Ülkedeki nüfusun yüzde 73’ü korona virüse karşı tam aşılandı. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu