Gündem

Antalya Sağlık Alanında Marka Şehir Olmaya Hazırlanıyor

– ASKON Antalya Başkanı Cahit Urfan, “ASKON Antalya olarak sektöre yönelik çok ciddi çalışmalarımız var. Sağlık turizmi ile uğraşan iş insanlarımızın yurt dışı ile bağlantılarını sağlıyor, hatta imkanlarımızı kolaylaştırmak için seferber ediyoruz.”

 

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Antalya Başkanı Cahit Urfan, “ASKON Antalya olarak sektöre yönelik çok ciddi çalışmalarımız var. Sağlık turizmi yapan iş insanlarımızın yurt dışı ve yurt dışı ile bağlantılarını sağlıyoruz. Hatta ticari işlerini kolaylaştırmak için fırsatlarımızı seferber ediyoruz.” sözlerine eşlik etti.

 

ASKON Antalya Şubesi’nin Platform aracılığı ile düzenlediği sağlık panelinde bir araya gelen ilgili kurum üyeleri Güvenilir Ürün Platformu Platformu’nun yaptığı açıklamaya göre Antalya’nın bu sektördeki avantajlarını ve potansiyelini ele aldı.

 

Cahit Urfan ASKON Antalya Başkanı Cahit Urfan ASKON Antalya’nın turizm başkenti haline gelmesine yardımcı olabileceklerini ve Antalya’nın sağlık sektöründe adından söz ettiren bir şehir haline gelmesine yardımcı olabileceklerini, uzun vadeli turizmin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesiyle sektör performansının artacağını bildirdi.

 

Urfan, küreselleşme sürecinde birçok şeyin çok hızlı değiştiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

 

“Turizm fırsatlarının artması ve sağlık hizmetlerindeki gelişmelerle birlikte sağlık turizmi fikri genişledi ve küresel düzeyde rekabet etme şansımız her geçen gün artıyor. Antalya turizm alanında ilk sıralarda yer alıyor. Sağlık özellikle sağlık turizmi alanında. Estetik ve organ nakilleri tüp vb. Ülke bebek bakımı, saç ekimi, diş tedavisi gibi çeşitli alanlarda büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Antalya’nın iklimi ve denizi, ormanı ve yaylaları ile birlikte oradaki ulaşım kolaylığı sağlık turizmine katkı sağlıyor, alanında ikonik bir şehir olacağımıza inanıyorum.

 

ASKON Antalya olarak sektörde son derece kapsamlı çalışmalarımız var. Sağlık turizmi ile uğraşan işletme personelimiz için diğer ülkelerdekilerle bağlantı kurmanın yanı sıra ticari faaliyetlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için imkanlarımızdan yararlanıyoruz. Biz de burada olduğu gibi farklı illerden de ASKON üyelerini bir araya getirerek işçi sayısını artırmaya çalışıyoruz. Sağlık sektöründe kullanılan ekipman ve malzemelerin şehrimizde kolaylıkla üretilebilmesi için altyapı hazırlıklarını da geliştiriyoruz.”

 

Girişimci, özellikle Antalya Turizmi ve sağlığın birlikte tartışılması gereken iki alan olduğunu ve çalışmalarının birlikte yürütülmesi gerektiğini vurgulayarak, bu çalışmalar yapılırken sınırların doğru belirlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Urfan, “Önceliğimiz her bir misafirimizin memnun bir şekilde dönmesi ama bunun her iki sektörde de yetkin olmayan ellerden uzak tutulması gerektiğine inanıyoruz. Doğru stratejilerle herkes kendi kulvarında ve makyajında ​​uzmanlaşmalı. Orta ve uzun vadeli düzenlemeler sektörleri rahatlatacaktır.” Firmanın değerlendirmesi yapıldı.

 

Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak, konunun uluslararası bağlamda değerlendirilmesi ve sektörle ilgili tüm kişilerin bir araya getirilmesi gerektiğini belirterek, “Sağlık sektörünü bir araya getirecek uluslararası bir fuar planlamamız gerekiyor. Sektörün tüm paydaşları, hastaneler, kurumlar ve sağlık turizmi hizmeti almak isteyenleri bu fuar aracılığıyla bir araya getiriyoruz. Buradaki işletme sahibi acente hastaneler ile yurt dışından hekimler, hastaneler, acenteler bir araya geldiğinde ülkemizin önemine inanıyorum. Sağlık turizminde ülke bir kez daha ortaya çıkacak ve Antalya bu konuda marka şehirlerden biri olacaktır.” Röportajda, kelimeler.

 

Edinilen bilgiye göre toplantıya ASKON Antalya Sağlık Komisyonu Başkanı Zeynep Akçapolat, Medipol Kurumsal Pazarlama Müdürü Uygar Üstün, ASKON Antalya Turizm Sektör Başkanı Mehmet Latif Fidan, Lokman Ecza Deposu Başkanı Hatice Öz, ASKON Antalya Sağlık Sektörü Başkan Yardımcısı Gökhan Başaran katıldı. Zorluklarını ve çözüm önerilerini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat