Gündem

Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarın’da Türk Sağlık Turizmi Tanıtıldı

Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı, 20-21 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Amsterdam Avrupa’nın en büyük ticaret merkezi olan Postillion Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik TOBB Uluslararası Sağlık Turizmi Sektör Meclisi, Sağlık İş Konseyi, Hollanda İş Konseyi ve Hizmet İhracatçıları.

Fuarın temel amacı, Türkiye’deki en iyi sağlık hizmeti sunucularını Hollanda’daki kuruluşlara sunmak ve ilgili ülkelerden sektör oyuncuları arasındaki ağları güçlendirerek hem Hollanda hem de Türkiye arasındaki işbirliği olanaklarını keşfetmektir. Fuarda Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Operasyon Direktörü Sinem Çamur ile Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Grubu’nu temsilen Sağlık Turizmi Müdürü Ali Ramazanoğlu hazır bulundu.

 

Avrupa, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon konusunda Türkiye’ye hayran kaldı

Sektörde teknolojik gelişmelerin öncüsü olarak bilinen ve hem Türkiye’de hem de yurt dışında önemli miktarlarda yatırım yapan Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Grubu, Amsterdam Sağlık Turizmi sırasında başta Hollanda olmak üzere Avrupa ülkeleri için Türk medikal turizmini kurdu. 

Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı’nda değerlendirilen çamur; “Türkiye, uluslararası standartlarda ve dünyanın her yerinde en modern teknoloji ve sağlık profesyonelleri ile sunduğu sağlık hizmetleri sayesinde artık dünya sağlık turizminin en çok aranan destinasyonlarından biri . Türk hekimlerine olan güvenidir. Bu yıl sunduğumuz ileri teknoloji hizmetleri sayesinde bu fuarda Türk hekimlerine olan güveni yeniden tesis ettik” dedi.

Sağlık turizmi sektörünün diğer turizm türlerinden farklı olarak tüm yıl boyunca yavaşlama olmadan varlığını sürdürdüğünü ve Türkiye’nin değerine büyük katkısı olduğunu söyleyen Çamur, “Son yıllarda önemli olumlu değişimler gördük. Türkiye, 2017 yılından itibaren sağlık turizminde artış ve artış görmüştür. Sağlık turizmi, yıl boyu faaliyet gösteren ve mevsime bağlı olmayan bir alandır. Türkiye’deki tesis ve hizmetlerin kalitesini ve çekiciliğini keşfettikçe, fiyatları ve hizmetleri, her yıl artan bir hızla büyüyoruz. Tek tip dağılıma sahip olup, Romatem Fulya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Kocaeli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Samsun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, İzmir Fizik Tedavi’nin her şubesinde yabancı ziyaretçi ağırlama kapasitesine sahibiz. ve Rehabilitasyon Merkezi. Özellikle yabancı hastaların ilgi odağıyız” dedi.

(KENTGAZETESİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat