Ambulans Uçak Hasta Öğretmen İçin Almanya'ya Uçtu

Ambulans Uçak Hasta Öğretmen İçin Almanya’ya Uçtu

Ambulans uçak bu defa Almanya’ya doğru yola çıktı. Almanya’da Türkçe öğretmenliği görevini sürdüren ve lupus hastalığından muzdarip bir şekilde yoğun bakımda tedavi gören 41 yaşındaki Firdevs Gülben Pekmezoğlu, tedavisini Türkiye’de devam ettirme isteği üzerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de aracı olmasıyla Ankara’ya getirildi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda öğretmenlik mesleğini sürdürürken 3 sene evvel Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu tarafından Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği nezdinde görevini idame ettiren Türkçe öğretmeni Firdevs Gülben Pekmezoğlu, geçen hafta bir anda rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Bilinci kapalı bir biçimde yoğun bakım servisine alınan öğretmenin yakınları, tedavinin Türkiye’de yapılması amacıyla Münih Başkonsolosluğuna başvurdu fakat doktorlar, hayati risk bulunduğu gerekçesiyle ambulans uçakla nakil işlemine ret cevabı verdi.

Yoğun bakımdaki tedavisinin üçüncü gününün sonunda nihayet bilinci açılan Firdevs öğretmen, doktorların izin vermesiyle birlikte Türkiye’nin Münih Başkonsolosluğu yetkilileri tarafından hastanede ziyaret edildi.

Tedavisinin ülkesinde tamamlanmasını istediğini söyleyen Firdevs öğretmenin bu isteği, doktorlar tarafından bu defa olumlu karşılandı. Bu süreçte Bakan Özer de aracı olarak öğretmenin sağlık durumu ve Türkiye’ye getirilmesi hususunda sürekli bilgi aldı.

Bakan Özer’in de katkılarıyla Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak, Firdevs öğretmeni alıp ülkemize getirmek amacıyla Almanya’nın Nürnberg Havalimanı’na doğru yola çıktı.

Firdevs öğretmenin nakledildiği ambulans uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan öğretmen Firdevs Gülben Pekmezoğlu’nun tedavisi burada devam ediyor.

Ambulans Uçak Hasta Öğretmen İçin Almanya’ya Uçtu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir