Gündem

Ağız ve Diş Sağlığı Sektörü İstanbul’da Toplanacak

Tahmini değeri 1 milyar dolar olan ve son 10 yılda ülkedeki üretim oranını yüzde 8 ile 25 arasında artıran Ağız ve Diş Sağlığı malzemeleri sektörü, İstanbul’da yapılacak olan toplantının bir parçası olacak.

 

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri İstanbul’da Toplanıyor!

Diş Malzemesi Sanayicileri Derneği ve İşadamları Derneği, 26 Mayıs’ta İstanbul’da 80’den fazla ülkeden 9000’e yakın yabancı alıcıyı bir araya getirecek. Uluslararası konferansların yanı sıra açılacak dersler de diş ve ağız sağlığına yönelik yeni tedavilerin geliştirilmesinde ilk adım olacaktır. Ticaret hacminin 200 milyon dolar civarında olacağı tahmin edilen fuarda bekleniyor.

 

ağız ve diş sağlığı
ağız ve diş sağlığı

 

Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Erkan Uçar, “Yurt dışından gelen ziyaretçi ve alım heyetlerine göre ülkemize en yüksek döviz girişini sağlayan uluslararası bir fuardır. Hedefimiz dünyanın en büyük fuarı olmaktır. Diş malzemeleri sektörü hem üretim kapasitesi hem de ihracat potansiyeli ile bunu başarabilecek güçtedir. 2023 yılına kadar yerli üretim oranımızı en az yüzde 40’a çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu