Adana'da Yangında Dumandan Etkilenen Kedi Kurtarılamadı

Adana’da Yangında Dumandan Etkilenen Kedi Kurtarılamadı

Cemalpaşa Mahallesi, Seyhan, Adana‘da bir apartmanın 7. katında Zeynep T.‘nin ikamet ettiği dairede belirlenemeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarları üzerine olay yerine acil sağlık ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. Evdeki yangın kısa sürede söndürüldü.

İtfaiye ekipleri yangın sonrası odada dumandan etkilenmiş kediyi görüncü müdahale etmeye başladılar. Dışarıya çıkartılan kedi sağlık ekipleri yardımıyla kalp masajı, itfaiye ekipleri de oksijen vererek kediyi kurtarmaya çalıştı. Sonra bir itfaiye personeli kediye suni teneffüs de yaptı. Ekiplerin tüm çabasına rağmen kedi kurtarılamadı.

adana'da yangında dumandan etkilenen kedi kurtarılamadı

“Kendi hayatımızı düşünmeden karşı taraftaki canlıyı kurtarmak için görevimizi yerine getiriyoruz.”

İtfaiye Eri Yusuf Durmuş, “Kedi dumandan zehirlenmişti. Bunun üzerine sağlık ekibi, kediye kalp masajı yaptı. Bir meslektaşım maskesini çıkararak kediye oksijen verdi. Ben de suni teneffüs yaparak nefes almasını sağlamaya çalıştım ancak tüm çabalarımıza rağmen kediyi kurtaramadık. Bu nedenle çok üzgünüz. Bizim için her canlı önemli. Kendi hayatımızı düşünmeden karşı taraftaki canlıyı kurtarmak için görevimizi yerine getiriyoruz. Mesleğimizin kutsallığı da buradan gelmektedir.” söylemlerinde bulundu.

Adana’da Yangında Dumandan Etkilenen Kedi Kurtarılamadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir