Gündem

Acil Serviste Arbede! Güvenlik Görevlisi Aldığı Darbeyle Kalp Krizi Geçirdi

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nin acil servisinde, hasta ziyaretine gelen 2 kişi ile güvenlik görevlileri arasında yaşanan arbedede, göğsüne aldığı darbeden ötürü kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam (45), yoğun bakıma kaldırıldı. 2 şüphelinin gözaltına alındığı olayda, güvenlik görevlisi Sağlam’ın fenalaştığı anları, kameralar kayıt altına aldı.

KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi acil servisi önünde önceki akşam meydana gelen olayda, yakınlarını ziyaret amacıyla hastaneye gelen M.U. (25) ve M.T. (24), iddialara göre, tedavi uygulanan alana girmek istedi. Alkollü olduğu belirtilen şüpheliden birinin, içeri girmekte ısrarcı olması sonucu, hastanenin güvenlik görevlileri müdahalede bulununca tartışma alevlendi. 2 şüpheli ile güvenlik görevlileri arasında yaşanan arbedeye hastane polisinin de dahil olmasıyla olay iyice büyüdü.

“Kameralar kayıttaydı”

Arbede esnasında şüphelilerden biri, güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam’ın göğsüne vurarak itti. O sırada Sağlam, eliyle göğsünü tutarak, aniden yere yığıldı. Yüzüstü yere düşen ve kalp krizi geçirdiği anlaşılan Sağlam’a acil servisteki doktorlar ilk müdahaleyi yaptı. Güvenlik görevlisinin duran kalbi müdahaleyle yeniden çalıştırılarak yoğun bakıma götürüldü. Sağlam’ın baypas ameliyatına alınacağı belirtilirken, olaya karışan 2 şüpheli de, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Meydana gelen arbede ve güvenlik görevlisinin kalp krizi geçirdiği anlar, güvenlik kameralarına yansıdı. Şüphelilerin polisteki sorgularının devam ettiği belirlendi.

“İl Sağlık müdüründen açıklama”

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade ederek; “Menfur bir olay, ilimizde cereyan etti. Tıp Fakültesi Hastanemizde gece sabaha karşı bir güvenlik personelimize alkollü olduğu söylenen vatandaşlar tarafından bir fiili müdahalede bulunuldu. Maalesef ki güvenlikçi arkadaşımızın o müdahale sonucunda kalbi durdu ve kalbi Allah’tan ki hastane ortamında olduğundan dolayı oradaki personelimizin üstün başarısıyla canlandırılmış oldu. Sonrasında anjiyosu yapıldı. Ve şimdi bugün itibarıyla baypas ameliyatına girecek. Maalesef istenmeyen bir olay, arzu etmediğimiz olaylar bunlar. Bu tür olayların sağlıkta değil, her tür olayda, her tür ortamda bitmesini arzu ediyoruz ve özellikle şiddetle kınıyoruz. Olayın adli boyutuyla ilgili fakülte yönetimi özellikle takibini yapıyor. Biz de gerekli desteği verebileceğimizi kendilerine ilettik. Avukatlarımız vasıtasıyla da takibini yaptırıyoruz” diye konuştu. (Kaynak: DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu