Gündem

65 Yaş Üstüne Sıcak Hava Uyarısı

Sıcak havalar yurtta etkisini arttırmaya devam ediyor. Uzmanlar, sıcak havalar konusunda 65 yaş üstü vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Manisa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş sıcak havaların inme, kalp krizi, tansiyon ve şeker hastalığı olanlarda büyük sorunlara neden olabileceğini ifade etti.

Erkuş, sıcaklıkların artmasıyla yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarda oluşabilecek risklerle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

65 Yaş Üstü Riskli Grup

Yaz sıcaklarının başladığını belirten Erkuş, şöyle konuştu:

“65 yaş üstü vatandaşlarımız, inme, kalp krizi gurubundakiler, tansiyonu ve şeker hastalığı olanların öğlen 12.00 ile 15.00 arasında dışarıda bulunmamaları gerekiyor. Özellikle yaz aylarında ilaçlarını aksatmamaları lazım. Bu kişilere biraz daha serin ortamlarda bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Tüm vatandaşlar sıcak dönemlerde yediklerine de dikkat etmeliler. Daha hafif yemekler tüketilmeli. Dışarıya şemsiye ile çıkılabilir. Yaşlılarımıza yanlarında mutlaka bir kişi olmasını öneriyoruz. Evlerinde yalnız yaşayan vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımıza da en azından komşularının destek olmaları iyi olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu