Gündem

Hemşirelere 500 Kere ‘Ben Salağım’ Yazdıran Başhekime Ceza: Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda hemşire Merve Şahiner Çalışkan ve hemşire Ayşe Yetkin’e görev yerini terk etmekten kâğıda 500 defa, “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdıran Başhekim Uzman Doktor Ayşegül Alkan hakkındaki soruşturma sonuçlandı. Buna göre, Başhekim Alkan’a, ‘Amirine veya mahiyetindekilere karşı küçük düşürücü davranışta bulunmak’ eyleminden 60 ihtar puan cezası verildi ve görev yeri değiştirildi. Söz konusu ceza puanına göre Alkan, meslek hayatı boyunca bir daha yöneticilik yapamayacak.

Hemşirelere küçük düşürücü ceza!

Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre, Kumluca Devlet Hastanesi’nde görgü tanıklarının yazılı ifadesi, kamera kayıtları ve yürütülen soruşturma kapsamında Başhekim olarak görevli Doktor Ayşegül Alkan hakkında; “Amirine veya mahiyetindekilere karşı küçük düşürücü davranışta bulunmak” fiilinden 60 ihtar puan ceza verildi ve görev yeri değiştirildi.

“Meslek hayatı boyunca bir daha yöneticilik yapamayacak”

Bakanlıktan edinilen bilgilere göre şu ifadelere yer verildi; “Müfettişlerimizin hazırladığı rapora göre söz konusu hekime çok yüksek bir ceza puanı verildi. Şu an Finike Devlet Hastanesi’nde hekim olarak görev yapan Alkan, bu ceza puanına göre meslek hayatı boyunca bir daha yöneticilik yapamayacak.” (Kaynak: Hürriyet – Salim UZUN)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu