Gündem

300 Binde Bir Görülen Hastalığa Yakalandı

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Hüsne Sığırcı’nın, 3 yıl önce kalp şikayetleri başladı. Gittiği hastanelerde yanıt bulamayan Sığırcı son çare olarak Özel Sular Hastanesi’ne başvurdu. 300 Binde Bir Görülen Hastalığa Yakalandığı ortaya çıktı.

 

Hastanede yapılan incelemelerde Sığırcı’nın 300 bin kişide görülen hastalığa yakalandığı ve kalbinin kirli kanla beslendiği belirlendi. sağlığına kavuşması için doktorlar tarafından müdahale edildi ve ameliyata alındı, hasta ameliyattan başarıyla çıktı.

 

 

aw638939 01

 

 

Sular Akademi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doç. Dr. Erdinç Eroğlu, Alcapa hastalığının nadir görüldüğünü belirtti

 

Hastamız 52 yaşında ve 3 yıldır kalp şikayetleri mevcut imiş bize geldiğinde tetkikleri yaptık ve 300 binde bir görülen, ‘Alcapa’ sendromu denilen yani kalbi besleyen ana damarın aort yerinden akciğer damarından çıkması sendromudur ve bu da kirli kan ile kalbin beslenmesi demektir. Biz hastamız da bunu tespit ettikten sonra hemen hızlıca ameliyata karar verdik. Aslında çok riskli bir ameliyat ama bizde burada deneyimli ekiplerimiz ile beraber bu ameliyatı gerçekleştirdik. Akciğerinden çıkan damarı tekrar eski yerine naklettik. Güzel bir ameliyat oldu ve hastamız 2 gün sonra servise alındı ve artık kalbi temiz kan ile besleniyor. Hastalarda eğer bu ameliyat olmaz ise kalp yetmezliğe neden oluyor ve genelde erken yaşlarda kaybediliyor. Ama Hüsne hanım bu konuda biraz şanslı ve bu yaşa kadar damarlar ile gelmiş” dedi.

 

 

Hasta Sığırcı açıklamada bulundu

 

3 yıldır kap rahatsızlığım vardı birkaç yere gittim sonuç bulunamadı. Sağ olsun hocamız çaremizi buldu ve sağlığımıza kavuştuk. Şuanda çok iyiyim ve doktor ve ekibine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu