Gündem

”1 Çocuk 1 Dilek Muğla” Çocuklarla Etkinlik Düzenledi

Kurulan stantta ”1 Çocuk 1 Dilek Muğla” topluluğu tarafından çocukların ailelerine bilgilendirme broşürü dağıtıldı, çocuklarla da yüz boyama etkinliği yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Doç. Dr. Turhan Togan da stantın ziyaretçileri arasındaydı. Ziyareti sırasında konuşma yapan Togan, “2-8 Kasım Lösemili çocuklar haftası nedeniyle Tıp fakültesi öğrencilerimiz ile birlikte düzenlemiş olduğumuz bu faaliyette vatandaşlarımızı ve tüm hastalarımızı bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak ve kurumumuz olarak da bu gibi etkinlikleri düzenlemekle burada bulunmuş bulunmaktayız. Umarım bütün vatandaşlarımız bu duyarlılıkla desteklerini bizlerden esirgemez” sözlerini kullandı.

''1 çocuk 1 dilek muğla'' çocuklarla etkinlik düzenledi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan  Merve Yıldırım, ”1 Çocuk 1 Dilek Muğla adlı bir topluluğumuz var topluluk bünyesinde leyladan sonra projesini yürütüyoruz buradaki hastanedeki çocukları ziyaret edip onlarla oyun oynuyoruz aynı zamanda kronik rahatsızlığı olan çocukların dileğini alıp gönüllüler olarak onların dileklerini gerçekleştiriyoruz. Bugün de bu stantta Lösemili çocuklar için farkındalık adına çocuklarımız ile birlikte maske boyuyoruz ve insanlara aynı zamanda Lösemi hakkında bilgi veriyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat