Uzman Çavuş - Doktor Olayında Uzman Çavuşu Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

Uzman Çavuş – Doktor Olayında Uzman Çavuşu Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

Edinilen bilgiler doğtultusunda, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde 14 Mart Tıp Bayramı‘nda doktor Tahir Tarımer’i (26) darbetmediği anlaşılan uzman çavuş Ali Aladağlı’yı (32) taburcu edilirken alkışla protesto edenler hakkındaki soruşturmayı bitirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın imzası buulunan rapor neticesinde, doktor, ebe, hemşire ile hastane personelinin bulunduğu 43 kişiye aylıktan kesme, kademe ilerlemesinin durdurulması, kınama, yazılı uyarı ve yevmiye gibi cezaların verilmesi gerekçeli olarak belirtildi.

uzman çavuş - doktor olayında uzman çavuşu protesto eden sağlık çalışanlarına ceza yağdı

Sen şiddette bulundun, darbettin, hakaret ettin. Biz seni tedavi ettik, taburcu ediyoruz.”

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı, Muğla‘da görevli uzman çavuş Ali Aladağlı, 14 Mart’ta gece saatlerinde rahatsızlanınca ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi‘ne götürüldü. İlk müdahalenin ardından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne gönderilen Ali Aladağlı, kendisini muayene etmek için gelen acil serviste görevli Dr. Tahir Tarımer (26) ile arbede yaşadı. Hastanenin güvenlik personellerinin müdahale etmesi üzerine Dr. Tarımer, tartışmada Aladağlı tarafınca darbedildiğini belirtti. Vücudunun çeşitli yerlerinde kızarıklık oluştuğunu ve gözlüğünün kırıldığını belirten Tarımer, darp raporu alarak Aladağlı‘dan şikayette bulundu.

Yine aynı şekilde darp raporu alan uzman çavuş Ali Aladağlı, daha sonra apandisit teşhisi konularak ameliyat edildi. Ameliyatın sonrası genel cerrahi servisinden taburcu edilen Aladağlı, sağlık çalışanlarının, “Sen şiddette bulundun, darbettin, hakaret ettin. Biz seni tedavi ettik, taburcu ediyoruz.” sloganları arasında alkışla protesto etti. Ekip aracına bindirilen Aladağlı, ifadesinin alınması için Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘ne götürüldü.

uzman çavuş - doktor olayında uzman çavuşu protesto eden sağlık çalışanlarına ceza yağdı

“Kamuoyunda haksız bir şekilde linç edildim.”

Götürüldüğü polis merkezinde tekrar rahatsızlanan uzman çavuş Ali Aladağlı, ifadesi alınamadan apandisit operasyonu olduğu bölgede şiddetli ağrı sebebiyle polis ekipleri tarafınca Menteşe Devlet Hastanesi‘ne götürüldü. Hastanedeki tedavisi sonrası tekrar taburcu olan Aladağlı, tekrar Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘ne getirildi.

Verdiği ifadesi neticesinde Aladağlı, burada asıl mağdurun kendisi olduğunu söyleyerek, “Sağlık çalışanına hakaret etmedim, fiziki müdahalede bulunmadım. Kamuoyunda haksız bir şekilde linç edildim ve iftiraya uğradım. Bu nedenle doktordan şikayetçiyim.” söylemlerinde bulundu. Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi‘nde ki işlemleri sonrası adliyeye gönderilen Aladağlı hakkında idari soruşturma başlatıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (Kaynak: DHA)

Uzman Çavuş – Doktor Olayında Uzman Çavuşu Protesto Eden Sağlık Çalışanlarına Ceza Yağdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir