1 Yıldır Pratisyen Hekim Olarak Görev Yapan Kişinin Sahte Doktor Olduğu Ortaya Çıktı

1 Yıldır Pratisyen Hekim Olarak Görev Yapan Kişinin Sahte Doktor Olduğu Ortaya Çıktı

Çerkezköy, Tekirdağ‘da kendisini bir yıldır pratisyen hekim olarak niteleyen ve Eylül ayında yapılan TUS‘dan (Tıpta Uzmanlık Sınavı) 81 puan aldığını belirten sahte doktor polis ekiplerince gözaltına alınarak karakola götürüldü.
Edinilen bilgiler neticesinde Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde görevli olan doktor asistanının bölüm sorumlusu doktoruna çocuk doktoru A.Ö.‘nün TUS sınavında 81 puan aldığını belirtmesi sonrası hastane yönetimi durumdan işkillendi. Sorumlu doktor, A.Ö.‘den dolaylı yanıtlar alması üzerine durumu hastanenin yönetimine ve Cumhuriyet Başsavcılığına bildirerek belirtti. Emniyet ekipleri A.Ö.‘nün ikamet ettiği evinde yaptıkları arama sonucu 3 torba dolusu tıbbi kitaplara ve dökümanlara el koydu.
El konulan eşyalar arasında sahte doktor kimlikleri, sahte üniversite kimlikleri, sahte diplomalar, bir çok sayıda çeşitli hastanelerin kimlikleri ve yine çeşitli hastanelere ait ameliyathane kıyafetleri, dönem birinciliği sahte plaketleri de yer aldı. A.Ö.’nün alınan ifadesi sonrası sahte doktor adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadesi sonrası Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu kapsamınca sahtekarlık suçlamasıyla sanık tutuklanma talebiyle ilgili mahmeye sevk edildi.
Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde yaklaşık bir yıldır kendini doktor olarak tanıtan sahte doktor A.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Çerkezköy Devlet Hastanesi‘nde yaşanan sahte doktor olayına ilişkin ihmali bulunanlar hakkında da ek soruşturma başlatarak incelemeye aldı.
1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan kişinin sahte doktor olduğu ortaya çıktı

Sahte Doktor Ameliyata Dâhi Girmiş

Çerkezköy Devlet Hastanesi yönetmeliğine kendisini Çapa Tıp Fakültesi‘nden mezun olarak tanıtan sahte genç kadın doktor A.Ö.‘nün hastane acil servisinde ve hastanenin çeşitli bölümlerinde kendisinin doktor olduğunu sanmaları için doktor şeklinde davrandığı anlaşıldı. A.Ö.‘nün yakın çevresinde ve sosyal medya hesaplarında Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde çekimi yapıldığı iddia edilen ameliyat kayıtlarını da paylaştığı belirtildi.

1 Yıldır Pratisyen Hekim Olarak Görev Yapan Kişinin Sahte Doktor Olduğu Ortaya Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir