Gündem

Bingöl’de Diş Hekimini Darbeden Şahıs Gözaltına Alındı

Sağlıkta şiddet olayları maalesef durulmuyor. Sağlık Bakanlığı Bingöl  İl Sağlık Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yapan diş doktoru Hakan Göktaş’ın, görevini yaparken bir kişinin saldırısına uğradığını duyurdu. Diş hekimine saldıran şahıs, polislerce göz altına aldın.

Bingöl’de Şiddet

Müdürlük tarafından yapılan açıklama şöyle: “Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmet olup, sağlıkta şiddet, aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış çirkin bir eylemdir. Dolayısıyla doktorumuza karşı gerçeklesen bu şiddet olayı utanç vericidir. Vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle görev yapan çalışanımızın bu tür şiddet olayına maruz kalması asla kabul edilemez.

Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan doktorumuza yönelik gerçekleşen bu saldırı bizleri derinden üzmüştür. Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu