Bakan Koca Duyurdu: İşte HealthTürkiye'nin Detayları

Bakan Koca Duyurmuştu: İşte HealthTürkiye’nin Detayları

Sağlık hizmetlerini tüm dünyaya duyurmak ve sağlık turizmine katkı sağlamak amacıyla tanıtılan ”HealthTürkiye”, Türkiye’nin uluslararası sağlık hizmeti projesi olmakla beraber sağlık turizminin de büyük oranda gelişmesi hedefleniyor. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, çatı marka ile Türkiye’nin öncü olduğu sağlık turizminin daha da fazla büyümesini temenni ettiklerini söylediler.

HealthTürkiye markası doğrultusunda açıklama yapan Dr. Ebru Aydın, “Sağlığın küresel yıldızı olarak uluslararası sağlık hizmetlerini tüm dünyaya tanıtmak ve bu hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla oluşturulan Türkiye çatı markası altında akademik desteği sağlamak üzere önemli bir bileşen olarak Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (USAŞ) Akademi kurulmuştur. Bu akademi ile sağlık turizmi alanında sektörde hizmet vermekte olan bütün çalışanlara eğitim desteği vermek, bununla birlikte uluslararası arenada, yurt dışındaki sağlık personelini ülkemizdeki sağlık profesyonellerimizle ve sağlık altyapımızla birleştirmek üzere uluslararası sağlık meslek turizmi çalışmaları başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

Uluslararası sağlık hizmetlerinin Türkiye’nin diğer ülkelere karşı tanıtımında büyük rol oynayacağından bahseden Mehmet Karakaya ise, “Uluslararası sağlık hizmetleri alanında ülkemizde sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik hizmetlerini desteklemek ve koordine etmek USAŞ’ın kuruluş kanunlarında belirtilenlerden bazıları. Bu çerçevede ülkemizin uluslararası sağlık hizmetleri alanında da en çok tercih edilen ülke olabilmesi için HealtTürkiye çatı markası oluşturulmuştur. Çatı marka ile ülkemizin güçlü sağlık sistemini ve bu sistemi oluşturan kamu, özel tüm paydaşların uluslararası alanda etkin bir şekilde tanıtılması amaçlanmaktadır” sözlerini kullandı.

Projenin amacı çerçevesinde web portalı açıldığını söyleyen Karakaya, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu amaç için çatı marka altında yapılan çalışmalardan biri de HealtTurkey web platformudur. Bu platform Türk sağlık sisteminin, sağlık tesislerimizin ve ülkemizin tanıtımını kapsayan sağlık turizmi portalı olarak faaliyet göstermektedir. Sağlık hizmeti almak için tercih eden veya tercih etmek isteyen uluslararası misafirlerimiz burada sağlık tesislerimize kolayca ulaşabilir. Ardından sağlık tesislerimizden tedavilerine ilişkin bilgiler de alabilmektedir.”

Geliştirilen karma gerçeklik sayesinde öğrencilere insan anatomisinin oldukça basit bir biçimde öğretilmesi de planlanmakta.

Bakan Koca Duyurmuştu: İşte HealthTürkiye’nin Detayları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir