Gündem

Bilecik’te Sigarayı Bırakan 4 Kişiye Çeyrek Altın Verilecek

Bilecik Valiliği himayelerinde, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nün yıl dönümünde İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle ödüllere layık görülen başarılı bir sigara bırakma kampanyası gerçekleştirildi.

 

31 Mayıs’ta başlayacak ve il genelinde 1 Temmuz’da sona eren “Bırak ve Kazan” programı, sigara içenleri sigarayı bırakmanın önemi konusunda bilinçlendirmek için tasarlandı.

 

Yarışmaya katılanlar piyango çekilişine hak kazanacaktır. Kampanya sona erdiğinde, bir ay sonunda yarışmacılar arasında yapılacak kura ile (asil ve yedek) isimler seçilecektir.

 

İl Sağlık Müdürlüğü’nde yapılacak solunum ve kan tahlillerinin sonuçları eşliğinde en az bir aydır sigara içmediğini ispatlaması istenen kişiler ile sigarayı bıraktığını teyit edebilecek en az bir kişi sigara içmek.

 

Değerlendirmenin ardından, değerlendirme sonuçlarına göre, kazanan dört kişiye çeyrek altın hediye edilecektir.

 

Vali Kemal Kızılkaya, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, bir ay boyunca sigarayı bırakanların bağımlılıktan önemli ölçüde kurtulduklarını açıkladı.

 

Sigara içenleri sigarayı bırakmaya teşvik etmek için Kızılkaya şu ifadeleri kullandı:

 

“Kampanya vesilesiyle şehrimizde sigara içenlerin birbirlerine destek olabilecekleri olumlu bir psikolojik iklim ve tatlı bir rekabet ortamı yaratmak istiyoruz. Böyle bir kampanya başlatarak hemşerilerimizin bu bağımlılıktan kurtulmasına yardımcı olmak istiyoruz. Test sonuçları görgü tanıkları tarafından da teyit edilecek olan 4 şanslı hemşerimize sembolik ödül olarak çeyrek altın hediye edeceğiz. Aslında vatandaşlarımıza altın kazanma değil can ve malını kazanma sözü veriyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu