Gündem

Akseki’de Kepez Mobil Sağlık Merkezi

Kepez Belediyesi’nin Gezici Kanser Tarama Aracı (mobil sağlık merkezi aracı), Akseki İlçe Valiliği önünde rahim ağzı ve bağırsak kanseri taraması yapıyor. Kepez Belediyesi ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle başlatılan mobil cihazlarda kanser taraması sürüyor.

 

“Erken teşhis kanserde hayat kurtarır”

“Erken teşhis kanserde hayat kurtarır” sloganıyla yola çıkan Kepez Belediyesi, Antalya’nın ilçelerinde mobil kanser tarama hizmetlerini “Mobil Kanser Tarama Tırı” ile veriyor.

Bu program kapsamında Akseki ilçesinde faaliyet gösterecek Mobil Kanser Tarama Tırı, 23-24-25 Mayıs tarihleri ​​arasında kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden üçü için rahim ağzı, bağırsak ve meme kanseri testleri yapıyor.

 

mobil sağlık aracı
mobil sağlık aracı

 

23-24-25 Mayıs’ta Devam Edecek

09.00-17.00 saatleri arasında faaliyete geçecek olan Mobil Kanser Tarama Tırı olup, belirli bir yaş aralığına göre tarama ve testler yapılmaktadır.

Sağlık tarama testleri meme kanserinde 40-69 yaş aralığında, rahim ağzı kanserinde 30-65 yaş aralığında ve Barsak Kanseri tespiti için 50-70 yaş aralığında yapılmaktadır.

Kepez Belediyesi’nin sunduğu kanser tarama hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, ihtiyaç duydukları bilgileri Belediye Sağlık Merkezi’ne bağlı telefon hattından alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu