Gündem

Kilis’te 112 Acil Çağrı Hattı, İlkokul Öğrencilerine Tanıtıldı

Kilis’te ”112 Acil Çağrı Hattı”, 96 okul, 395 öğretmen rehberliğinde 27.500 öğrenciye tanıtıldı.

Kilis’te 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü tarafından vatandaşların alışkanlıklarının değişmesini sağlamak, tüm acil numaraların tek numarada toplandığını duyurmak, acil çağrı merkezlerinin bilinirliğini ve farkındalığını arttırmak amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Sağlık, emniyet, jandarma, itfaiye birimlerinin de katılımıyla Milli Eğitime Müdürlüğüne bağlı il, ilçe merkezleri ve köy okullarının ziyaret eden ekipler, 96 okulda 395 öğretmen rehberliğinde 27 bin 500 öğrenciye ulaşarak, 112 Acil Çağrı hattını tanıttı.

kilis'te 112 acil çağrı hattı, i̇lkokul öğrencilerine tanıtıldı

Acil Durumlarda Aranacak Tek Yer 112 Acil Çağrı Hattı

Yapılan sunum ve eğitici videolarla öğrencilere 112’nin önemi hakkında bilgilendirme yapılarak, acil durumlarda aranacak tek numaranın ”112” olacağı belirtildi. Tanıtımda 112 hattının gereksiz yere aranmaması gerektiği iyice vurgulandı. 112 bilinci oluşturacak bilgiler verildiği eğitimlerde öğretmen ve öğrencilerin merak ettiği tüm sorulara da cevap verildi.
Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği eğitim sonunda 112’nin faaliyetlerini tanıtan ‘’Çocuklar İçin Acil Durum El Kılavuzu’’ ve ilgili materyaller dağıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul Avukat