Yumruk Attıkları Doktora Tatlı Alıp Özür Dilediler

3 Ocak günü Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gerçekleşen olayda hastane göğüs ağrısı şikayetiyle gelen M.A. isimli vatandaş, işlemleri için öncelik talep etti. O sırada kalp krizi geçiren bir hastaya müdahalede bulunan Dr. Umut Karagöz, M.A.‘yı EKG’ye yönlendirdi.

Tam o esnada M.A.’ya müdahalenin geciktiğini iddia eden hasta yakınları, Dr. Karagöz ile tartışmaya başladı. Çıkan arbedede Dr. Karagöz’ün göğsüne yumruk atıldı. Karagöz, ‘beyaz kod’ verirken, güvenlik görevlileri tarafınca hasta yakınlarını dışarı çıkartıldı. Hastaneye gelen polis, hasta yakınlarını ifadelerini almak üzere emniyete götürdü.

Doktor Karagöz kalp krizi geçiren hastaya müdahale ettikten sonra M.A.’yı tedaviye aldı.

DOKTOR ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

M.A. ve yakınları, Dr. Umut Karagöz‘den özür dileyeceğini belirtti. Karagöz, acil servis çalışanları ile kendisinden özür dilenmesi durumunda şikayetinden vazgeçeceğini belirtti. M.A.’nın yakınları, sabah saatlerinde acil servise gelerek Dr. Karagöz ile diğer çalışanlardan özür dileyip, tatlı ikramında bulundu.

Özür dileyen hasta yakını, “Bizim bunu yapmamıza rağmen siz hastamıza müdahale ettiniz. Sizin gibi doktorlardan ve sağlık çalışanlarından özür dilerim.” söylemlerinde bulundu. Dr. Karagöz bu olayın üzerine emniyete giderek şikayetini geri çekti. (Kaynak: DHA)

Exit mobile version