Tükenmişlik Sendromu Nedir, Belirtileri Nelerdir? Nedenleri, Tedavisi

Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Kişinin çeşitli etkenlere bağlı olarak bunalıma girme hali tükenmişlik sendromu olarak nitelendirilebilir. Bu noktada tükenmişlik sendromu ile ilgili bilinmesi gereken noktalar şu şekildedir:

Tükenmişlik Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromu çoğu zaman ciddiye alınmaz ve teşhis dahi edilemez. Sinsi bir hastalık olarak bilinmesinin yanı sıra kişiler zorlu yaşam koşullarında hissettikleri duyguların normal olduğunu düşünerek herhangi bir çare arama yoluna girmezler. Tükenmişlik sendromu belirtileri ile ilgili bilinmesi gereken hususlar şöyledir:

Tükenmişlik Sendromu Nedenleri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromunun nedenleri arasında en dikkat çekici faktör zorlu yaşam koşullarına bağlı olarak hizmet sektöründe çalışıyor olmak gösterilebilir. Tükenmişlik sendromu oluşumunun nedenleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

Tükenmişlik Sendromu Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromu teşhis edilmediği notalarda kişilerin iç dünyalarını büyük oranda zararlı bir hale sokar. Teşhis edilerek tedaviye başlanması noktasında etkin sonuçlar elde edilebilir. Bu noktada tükenmişlik sendromu tedavi yöntemleri ile ilgili bilinmesi gereken hususlar şunlardır:

Exit mobile version