Sağlık-Sen Tarafından Hemşireler Günü Etkinliği Düzenlendi

Hemşireler Günü programı Sağlık-Sen Elazığ Şubesi tarafından gerçekleştirildi. Sağlık Şen Elazığ Şubesi’nin düzenlediği etkinlikte hemşireler büyük keyif aldı.

 

“Sağlık Çalışanları Her Zaman Önce Gelir”

Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, Şube Başkanı Selçuk Kılıç, “Hayatı kutsal bir emanet olarak gören ve insanımıza eşsiz bir fedakarlıkla hizmet eden sağlık ailesinin en değerli varlığı kadınlarımızdır. , ebelerimiz ve hemşirelerimiz İnsan denilince, ruh denilince dertlerine derman olmak, acılarını, yorgunluklarını, kırgınlıklarını ve haksızlıklarını geride bırakmak için gerçekten yüce bir ruha ihtiyaç duyar. Özveri, sabır ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran, annelik duygularını taçlandıran ve bu mesleği icra ederken her eylemde bunu gösteren zor ve kutsal bir meslektir. Herkes için hayat önce gelirken, sağlık çalışanları için hayat önce gelir.”

 

elazığ sağlık-sen hemşireler günü

 

İsteklerimizi Sesleniyoruz

Başkan Kılıç, “Devletimize ve hükümetimize tüm platformlarda sesleniyoruz ve şu talepleri dile getiriyoruz: İstihdam politikalarının değişen günümüzü yansıtacak şekilde gözden geçirilip güncellenmesi gerekiyor. Eklenen ödemenin emeklilik fonlarına eklenmesi gerekiyor. 3600’ün mümkün olduğu kadar hızlı uygulanması gerekmektedir. Performans sistemi değiştirilerek uygun bir yapıya kavuşturulmalıdır. Fidanlık konusu endişe olmaktan çıkarılmalıdır. Bu alanda uzmanlığa yer verilmesi esastır. Şiddetle mücadele etkin bir şekilde yürütülmeli. Bu etkinlikte bunları ve diğer talepleri dile getiriyoruz.”

Program, Sanatçı Kadir Uçan‘ın seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

(GÜNIŞIĞIGAZETESİ)

Exit mobile version