Sabah Gazetesi Memur Zammı İçin İlk Hesaplamaları Yaptı: Kim Ne Kadar Maaş Alacak?

TÜİK, mart ayı enflasyon verilerini açıkladı. Martta TÜFE yüzde 2,29 artarken, yıllık enflasyon yüzde 50,51’e geriledi. Mart ayı enflasyon rakamları sonrası 3 aylık emekli ve memur zam oranı netleşti. Hesaplarımıza göre; 3 aylık SSK ve Bağ-Kur emekli zammı yüzde 12,52, memur enflasyon farkı yüzde 4,52, 3 aylık memur zammı oranı da yüzde 6 toplu sözleşme zammı ile yüzde 10,52 oldu.

3 aylık enflasyon oranı yüzde 12,52 olarak kesinleşirken milyonların en çok merak ettiği Temmuz zammı için de ilk hesap belirdi. Enflasyon rakamlarının yılın ilk çeyreğindeki gibi gelmesi durumunda bileşik hesaba göre TÜFE endeksi 1.428 düzeyine ve 6 aylık rakamlar da yüzde 26,61 seviyesine yükselecek.

Yapılan hesaplamalara göre memur maaşları ne kadar olacak?

NOT: Maaş hesaplamalarına, bölgesel ödemeler, ek ders ücreti, vekalet ücreti, döner sermaye ödemesi ve yabancı dil tazminatı gibi ödemeler yer almıyor. Aile ve çocuk yardımı ödeneği ise dahildir. Aile ve çocuk yardımı ödeneği hesabında çalışmayan eş ve 2 çocuk (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alınmıştır. (Kaynak: SABAH)

Exit mobile version