Plastik Cerrahi Asistanı Darbedildi: Elinde Kırıklar Meydana Geldi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde görev yapan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi asistanı genç doktor darbedildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği genç hekimin elinde kırıklar bulunduğunu belirtti.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, “Hekimlere yönelik şiddetin geldiği seviyeyi ülkemiz için utanç verici buluyoruz.” sözleriyle yayımladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde  görev yapan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi asistanı bir meslektaşımızın hasta yakınları tarafından darp edildiğini, aldığı darbeler sonucu genç bir cerrah adayının elinde kırıklar meydana geldiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Yaralanan meslektaşımıza acil şifalar diliyor, en kısa zamanda mesleğine dönebilmesini umuyoruz. Henüz mesleğinin baharında olan genç meslektaşımızın maruz kaldığı bu durumu kabul edemiyoruz. Bu ve benzeri saldırılar, geldiğimiz noktada sadece münferit olaylar olarak değerlendirilemez. Sağlıkta şiddet, sağlık sektöründe çalışan tüm profesyonellerin güvenliğine ve gençlerimizin geleceğe dair beklentilerine yönelik tehdit oluşturan tüketici bir terör boyutuna ulaşmıştır.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet her geçen gün artış gösterirken, önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınmamasını, bizzat Sağlık Bakanı tarafından söz verilen eylem planları ve yaptırımların bir türlü hayata geçirilmemiş olmasını ve sağlık çalışanlarının bu ülkenin insanları için büyük özverilerle çalışırken  güvenliklerinin sağlanamamasını ülkemiz için utanç verici bir durum olarak görüyoruz. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği olarak hekime yönelik şiddeti bir kez daha ve en yüksek tonda kınıyoruz.”

Exit mobile version