Memur ve Memur Emeklisinin Zam Farkının Yatacağı Tarih Belli Oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından milyonların zammını yakından ilgilendiren genelge imzalanarak yayımlandı. Bu durumda, memur ve memur emeklisinin zammı, kıdem tazminatı tavanı ve bedelli askerlik ücreti netlik kazandı. Öte yandan, memur ve memur emeklisinin zam farkının yatacağı tarih de belli oldu. 

Maliye Bakanı Şimşek, milyonları ilgilendiren genelgeyi imzaladı. Buna göre, memur ve memur emeklisi zammı, kıdem tazminatı tavanı ve yeni bedelli askerlik ücreti de kesinleşti.

MEMUR VE EMEKLİYE YAPILACAK ZAM ORANI

Söz konusu genelge kapsamında, sözleşmeli personel, memur ve memur emeklilerine yüzde 19.31 oranında zam yapılması kesinleşti.

KIDEM TAZMİNATI TAVANI

Hürriyet’te yer alan habere göre, kararla kıdem tazminatı tavanı da belli oldu. Böylece, kıdem tazminatında maksimum ödenecek tutar 41 bin 828 lira 42 kuruş olarak gerçekleşti.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ 

Aylık katsayı ise 0.907796 olarak belirlendi. Buna göre hesaplanan bedelli askerlik ücreti ise 217 bin 871 lira 4 kuruş oldu.

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM FARKININ YATACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Milyonlarca memur ve memur emeklilerinin aylıkları ayın 15’inden sonra yatmasından dolayı 1 Temmuz-14 Temmuz 2024 tarihleri arasındaki fark tutarlarının hesaplanıp yatırılması konusunda karara varıldı. (Türkiye Gazetesi)

Exit mobile version